Zarobki prezesa PiS. Ile dostaje Jarosław Kaczyński za rządzenie partią?

2020-07-16 14:14 oprac. AG
Jarosław Kaczyński
Autor: AP/East News Jarosław Kaczyński

Ile zarabia prezes PiS Jarosław Kaczyński? Szefowie partii mogą pobierać pieniądze za swoją pracę na rzecz ugrupowania. Jednak wielu z nich nie korzysta z tego przywileju. Czy w tej grupie jest także prezes Prawa i Sprawiedliwości?

Jarosław Kaczyński. Ile zarabia?
Szefowie partii w Polsce w większości nie pobierają pieniędzy za swoją pracę lidera. Specjalnego wynagrodzenia z tego tytułu nie pobiera też prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Po wyborach prezydenckich mówi się o tym, że jesienią w czołowej partii zajdą zmiany. Nie jest wykluczone wcale, że mogą one dotyczyć nawet najwyższego stanowiska w partii. Czy kiedy stanowisko Kaczyńskiego przejmie jego następca też nie będzie pobierał wynagrodzenia? Teoretycznie istnieje możliwość wynagradzania szefa partii, a nawet całego jej zarządu. Na przykład taka sytuacja miała miejsce w przypadku Partii Razem, w której to członkowie zarządu za swoją pracę pobierali wynagrodzenie rzędu 5 tys. zł miesięcznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński z nową emeryturą i dodatkami! Waloryzacja emerytury dla prezesa PiS i wielka wypłata z ZUS

Jednak w większości przypadków nie jest to praktykowane. Z czego zatem żyje Jarosław Kaczyński? Z oświadczenia majątkowego prezesa PiS  Jarosława Kaczyńskiego wynika, że w 2019 r. jego dochody były następujące: z tytułu poselskiej pensji otrzymał 94 200 zł (7 850 zł miesięcznie), a z tytułu diet poselskich 30 062 zł (ok. 2 500 zł miesięcznie). Prezes PiS otrzymał poza tym emerytury w łącznej wysokości 92 872 zł (ok. 7 740 zł miesięcznie).

Express Biedrzyckiej - Michał Kobosko: Żyjemy w kraju z kartonu, na ślinę i sznurek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze