pieniądze/banknoty/złoty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szokująca podwyżka stóp procentowych

Zerowy podatek VAT na żywność i nie tylko! Jest zgoda UE

2021-12-09 15:19

Ministrowie gospodarki i finansów UE porozumieli się w sprawie stosowania zerowej stawki VAT. Jednocześnie minister finansów Tadeusz Kościński przekazał, że Polska stara się, by jak najszybciej skorzystać z takiej możliwości, nie czekając na unijne procedury legislacyjne. Resortu finansów zakłada koszty takiego zwolnienia na poziomie 6 mld zł w skali roku.

Zerowy podatek VAT na żywność

Porozumienie zakłada, że państwa członkowskie będą mogły stosować niższy podatek, a nawet zwolnić z niego maksymalnie siedem rodzajów towarów uznanych za artykuły pierwszej potrzeby. Jakie? To prezentujemy w galerii. Polska, podobnie jak inne kraje UE, będzie mogła stosować zerową stawkę VAT na artykuły pierwszej potrzeby. Ministrowie finansów unijnych krajów na spotkaniu w Brukseli uzgodnili wstępne porozumienie w sprawie zmiany przepisów dotyczących kwestii podatkowych.

Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?
Sonda
Czy zdarza ci się wyrzucać żywność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze