Rodzina 500 plus

i

Autor: Free-Photos / Pixabay.com Rodzina 500 plus

Zmiany 500 plus. Ludzie stracą pracę

2021-07-18 7:00

Od 1 stycznia 2022 roku program Rodzina 500 Plus diametralnie się zmieni. Tego dnia samorządy stracą prawo do przyznawania świadczeń, a obowiązki tysięcy urzędników przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to groźbę zwolnienia dla tysięcy urzędników w samorządach, którzy zostali zatrudnieni do obsługi świadczenia.

12 000 urzędników pracujących nad programem Rodzina 500 plus może w styczniu 2022 roku stracić prace. Przekazując zarządzanie świadczeniem do ZUS rząd odebrał lokalnym władzom przychody, które zapewniały zatrudnionym wynagrodzenia. Po zmianach władze lokalne nie będą miały powodów ani pieniędzy, żeby utrzymać ich stanowiska.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Zadośćuczynienia w postaci specjalnego mechanizmu rekompensującego straty chce Porozumienie Jarosława Gowina, nie wiadomo jednak, czy uda mu się przekonać do ratowania lokalnych budżetów PiS.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?

Jarosław Gowin pytany o to, co stanie się z urzędnikami zatrudnionymi do obsługi 500 plus odpowiada krótko: „decyzja należy do samorządów”. Centralizacja obsługi programu ma pozwolić na oszczędzenie 3 mld zł w ciągu 10 lat.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze