rajstopy

i

Autor: materiały prasowe

Znany polski producent rajstop na krawędzi. Gatta zagrożona bankructwem

2021-01-21 12:08

Lider wśród krajowych producentów rajstop i wyrobów pończoszniczych – firma Gatta –wystąpił o postępowanie sanacyjne do sądu. Firma zatrudnia w tej chwili ok. 2 tys. ludzi. Własne kolekcje szyje i produkuje w Polsce.

Do uruchomienia postępowania sanacyjnego zmusił firmę koronakryzys. Z powodu lockdownów doszło do bardzo dużych i nagłych spadków sprzedaży w galeriach handlowych, gdzie producent ma ulokowanych mnóstwo punktów sprzedaży. N ie pomogły bardzo wysokie czynsze i koszty wspólnych w galeriach, które, mimo zamknięcia, trzeba ponosić. Swój zakład produkcyjny, dział sprzedaży i marketingu Gatta prowadzi w Zduńskiej Woli od lat 90. poprzedniego wieku.

E-handel nie wystarczy

Niestety tendencji spadkowej nie był w stanie zapobiec nawet handel w internecie. Pomimo wzrostu sprzedaży w sklepie online Gatta, zarząd podjął decyzję dotyczącą tzw. sanacji.

Proces sanacji ma na celu rewitalizację przedsiębiorstwa działającego w skrajnych, a czasem nawet ekstremalnych warunkach gospodarczych. Skuteczna sanacja doprowadza do samofinansowania się przedsiębiorstwa, czyli wyłącznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa za jego wynik finansowy. Polega na gromadzeniu środków finansowych w długim okresie, tak aby wystarczały na wydatki związane z inwestycjami we wszystkich okresach działania przedsiębiorstwa.

Proces ten, szeroko rozumiany oznacza, że za pomocą wszelakich środków zarówno ekonomicznych jak i prawnych, przedsiębiorstwo powróci do początkowej swojej fazy, dzięki czemu będzie mogło funkcjonować jak na początku swojego istnienia. Możliwe jest także udoskonalenie przedsiębiorstwa poprzez głębszy proces restrukturyzacji mający na celu zwiększenie efektywności.

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Wymagam od rządu pomocy przedsiębiorcom

Marka z historią

„Historia marki Gatta miała swoje początki w pierwszym okresie transformacji, przypadającym na lata dziewięćdziesiąte minionego wieku. W 1993 roku pojawiła się na polskim rynku firma Ferax będąca właścicielem marki Gatta. Był to moment przełomowy dla krajowej branży wyrobów pończoszniczych i stanowił kamień milowy w jej rozwoju. Kolejne lata obecności marki na rynku cechował stały progres. Ewolucję napędzała intensyfikacja inwestycji w nowoczesny park maszynowy, a poświadczała ekspansja marki na nowe rynki zagraniczne. Obecnie marka ma pozycję lidera wśród krajowych producentów rajstop i wyrobów pończoszniczych. Gatta może pochwalić się także rozrastającą się ofertą odzieży, również sportowej, oraz bielizny i strojów kąpielowych” – czytamy na stronie producenta.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany