Wojsko wzywa na ćwiczenia osoby bez doświadczenia

i

Autor: pixabay.com

Podwyżki dla terytorialsów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mogą liczyć w tym roku na podwyżki

2023-03-08 17:51

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mogą liczyć w tym roku na podwyżki. W ten sposób Ministerstwo Obrony Narodowej chce zachęcić Polaków do wstąpienia w szeregi terytorialsów.

Stawka dzienna uposażenia zasadniczego żołnierzy WOT (szeregowy) do tej pory wynosiła 129 zł 96 gr. Teraz, jak pisze "Fakt", wzrośnie do 141 zł 36 gr. "Im wyższy stopień, tym stawka dzienna rośnie. W przypadku kaprala po podwyżce wyniesie 161 zł 20 gr, a dla porucznika – 210 zł 80 gr." — czytamy w dzienniku.

Żołnierze WOT dostają też dodatek "za gotowość bojową". "Jest przyznawany każdemu, kto wypełni tzw. minimum szkoleniowe (dwa dni w miesiącu przeznaczone na szkolenie lub poświęcone innym zadaniom wyznaczonym przez wojsko). Wypłacany jest on w najbliższym miesiącu pełnienia terytorialnej służby wojskowej rotacyjnie łącznie z uposażeniem zasadniczym. W tej chwili wynosi 456 zł, po podwyżce wzrośnie do 496 zł. Tak więc żołnierz WOT w stopniu szeregowego za dwa dni szkolenia i gotowość dostaje obecnie 779 zł 62 gr. Im wyższy stopniem żołnierz WOT, tym większe wynagrodzenie dostanie" — pisze "Fakt".

Sonda
Czy Twoim zdaniem Polska powinna kupować nowy sprzęt wojskowy i zwiększać nakłady na armię?
Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki