Emeryci w województwie śląskim są zadłużeni

i

Autor: pixabay Największe zadłużenie w Polsce wykazują emeryci ze Śląska

Wypłata 13. emerytury

ZUS wkrótce wypłaci podwójne emerytury. Wiemy, kiedy je otrzymasz!

2023-02-23 8:13

-ZUS wypłaci trzynastki wraz ze świadczeniem przysługującym za kwiecień. Niektórzy emeryci i renciści swoją trzynastkę otrzymają nieco wcześniej, ponieważ pierwszy termin płatności przypada w weekend - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska prezes ZUS-u. Zwykle to gwarantowane ustawowo świadczenie jest wypłacane w kwietniu. W 2023 r. część seniorów dostanie je w marcu - informuje gazeta.pl

Kto może liczyć na wcześniejsze wypłaty dodatków do emerytur?

Jak czytamy na stronie gazeta.pl, na wcześniejsze wypłaty środków z ZUS-u mogą liczyć również ci, którzy zwykle dostają je 10. dnia miesiąca. W tym roku 10 kwietnia to Poniedziałek Wielkanocny, zatem pieniądze trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Pozostali świadczeniobiorcy dostaną dodatkowe wypłaty zgodnie z harmonogramem.

Portal przypomina, że w maju ZUS wypłaci świadczenia osobom otrzymującym m.in. zasiłki i świadczenia przedemerytalne.

- Trzynastkę ZUS wypłaci w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca, czyli 1588,44 zł brutto. Zakład wypłaci świadczenie z urzędu - dodała prof. Uścińska.

Trzynasta emerytura przyznawana jest od roku 2019 i wynosi tyle, ile najniższa emerytura na 1 marca danego roku. Aby ją otrzymać, nie trzeba składać żadnych wniosków.

Tegoroczna waloryzacja będzie rekordowa!

Oprócz przyspieszonej wypłaty, warto przypomnieć, że świadczenia w marcu zostaną zwaloryzowane o 14,8 proc.,a wszystkie osoby, które pobierają emeryturę do kwoty około 1700 zł, otrzymają co najmniej 250 zł brutto podwyżki. 

Sonda
Jesteś zadowolony ze swojej emerytury?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

W kieszeni polskiego emeryta i tak zostanie coraz mniej pieniędzy?

Znany ekonomista wyjaśnia, dlaczego. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze