SuperBiz wiadomości Kukiz ma rozwiązanie strajku pielęgniarek. "Opodatkować diety poselskie"

Kukiz ma rozwiązanie strajku pielęgniarek. "Opodatkować diety poselskie"

08.06.2016, godz. 12:33
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz foto: EAST NEWS

Protest pielęgniarek z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka trwa ponad 2 tygodnie i przybiera na sile. Choć niedawno w próbę rozwiązania konfliktu włączyła się strona rządowa, nie udało się znaleźć rozwiązania. Teraz swój pomysł na zażegnanie kryzysu przedstawia lider Kukiz'15. – Chcemy opodatkować poselskie diety i tutaj mamy pieniądze na pielęgniarki – wyjaśnił Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz sprawę strajku w Centrum Zdrowia Dziecka poruszył w programie "Gość poranka" TVP Info. Poseł przyznał, że ze względów rodzinnych sam od lat korzysta z opieki i usług CZD. – Wiem doskonale, że tych pielęgniarek jest stanowczo za mało, a te, które tam pracują, dostają na pewno za małe pieniądze w stosunku do pracy, która muszą włożyć – podkreślił.

Czytaj też: Paweł Kukiz krytykuje 500+. Pieniądze idą na zakup aut i alkohol

– Te pieniądze, gdyby się chciało, można znaleźć – dodał lider ugrupowania Kukiz’15. – Chcemy opodatkować poselskie diety i tutaj mamy pieniądze na pielęgniarki – wyjaśnił.

– My dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy o obniżenie posłom kwoty wolnej od podatku. Poseł ma 30 tys. zł wolnych od podatku w postaci diet. Chcemy opodatkować te diety i tutaj mamy pieniądze na pielęgniarki – wyjaśnił. – Mam nadzieję, że Sejm tego nie odrzuci już po pierwszym czytaniu – dodał Kukiz.

Strajk pielęgniarek rozpoczął się 24 maja tego roku, ale konflikt z władzami placówki trwa od grudnia 2014 r. Strajkujący domagają się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia. Przekonują, że w szpitalu brakuje nawet 70 pielęgniarek (obecnie placówka zatrudnia 800).

 

Źródło: TVP Info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: