SuperBiz wiadomości Sadurska w PZU. Dostanie 90 tys. zł pensji, drogie BMW i służbowe mieszkanie

Sadurska w PZU. Dostanie 90 tys. zł pensji, drogie BMW i służbowe mieszkanie

09.06.2017, godz. 12:04
Małgorzata Sadurska
foto: Super Express

Ogromna pensji ok. 90 tys. zł miesięcznie (ponad 4000 zł dniówki!), służbową limuzynę BMW serii 5 i służbą kartę płatniczą - to jak wylicza RMF FM, część uposażenie jakie zyska Małgorzata Sadurska, była polityk Prawa i Sprawiedliwości, która Kancelarię Prezydenta zamieniła na zarząd PZU.

Z polityki do biznesu
Małgorzata Sadurska, która w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń ma zastąpić innego byłego polityka PiS - Andrzeja Jaworskiego, będzie opływać w luksusy. Poza ogromną pensją wiceprezesa sięgającą 90 tys. zł miesięcznie, do dyspozycji będzie miała luksusowe BMW i służbową kartę płatniczą.

Zobacz również: Kaczyński szczerze o Misiewiczach: "Do spółek mianujemy ludzi bliskich nam"

Jak wylicza RMF FM, do tego dochodzi - w razie potrzeby, służbowe mieszkanie, ekstra pieniądze na opiekę medyczną, wejście na siłownię i osobisty krawiec oraz makijażystka.

Przypomnijmy, że w czwartek Kancelaria Prezydenta poinformowała oficjalnie o rezygnacji Małgorzaty Sadurskiej, dotychczasowej szefowej urzędu. Tego samego dnia Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, potwierdził dziennikarzom w Sejmie, że była polityk PiS jest oficjalną kandydatką do zarządu PZU.

Sadurska przestanie pełnić swoje obowiązki u boku Andrzeja Dudy w poniedziałek 12 czerwca. Według Polskiego Radia Sadurską może zastąpić Paweł Mucha, obecnie jej zastępca w Kancelarii Prezydenta. Mniej prawdopodobnymi kandydatami są Andrzej Dera i Dominik Tarczyński, poseł PiS.

W PZU zarobi na kampanię?
Według informacji podanych przez "Polska The Times", stanowisko w PZU dla Sadurskiej nie jest celem, ale środkiem do jego osiągnięcia. Była posłanka PiS w państwowej spółce ma zarobić na kampanię do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. - podaje dziennik. Sadurska dwukrotnie próbowała dostać się do Brukseli, ale bez powodzenia - w 2004 i 2014 r.

 

Źródło: RMF FM

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: