Sklep

i

Autor: Paweł Nowak

Biedronka szuka pracowników na wakacje. Ile płaci w miejscowościach turystycznych?

2021-05-21 15:02

Praca w Biedronce na wakacje. "Zgarnij całą sałatę" - takim hasłem Biedronka zachęca do pracy w swoich marketach w miejscowościach turystycznych. Chętni mogą spędzić lato w m.in. w Rewalu, Dziwnowie, Mielnie, Ustroniu Morskim, Dźwirzynie, ale również w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Ile zarabia się w Biedronce? Oprócz podstawowej pensji największa sieć dyskontów w Polsce zapewnia dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią.

Praca na wakacje w Biedronce

Biedronka odpowiada na wzmożony ruch w sklepach oferując swoim pracownikom możliwość delegacji lub zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom. W tym roku taka akcja ma miejsce już po raz piąty. Dotąd wzięło w niej udział ponad tysiąc pracowników sieci. To wszystko w celu usprawnienia pracy zespołów w sklepach oraz wydłużenia godzin pracy placówek, nawet na całą dobę. - Dla chętnych pracowników to bardzo atrakcyjna oferta, ponieważ otrzymają specjalne nagrody oraz dodatki za delegacje, spędzając wakacje w atrakcyjnych turystycznie miejscach - przekonuje Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka.

ZOBACZ: Zakaz handlu w niedzielę. Czy w niedzielę 22.05 są otwarte sklepy?

Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

- Nasze placówki zlokalizowane m.in. w nadmorskich miejscowościach turystycznych cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapewne część Polaków zdecyduje się spędzić urlop w kraju. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi, po raz piąty powiększamy nasze zespoły o pracowników tymczasowych oraz naszych pracowników z innych sklepów, którzy deklarują chęć wyjazdu - Joanna Bukała, Dyrektorka HR Makroregionu w sieci Biedronka.

Sonda
Czy pensja 3600 zł brutto plus dwie premie to odpowiednie wynagrodzenie za pracę wakacyjną w Biedronce?

Ile zarabia się w Biedronce na wakacje?

Relokowani pracownicy sieci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, poza swoim standardowym wynagrodzeniem (nawet 3600 zł brutto dla początkującego sprzedawcy-kasjera, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu), mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią - czytamy w komunikacie firmy. Ile wynosi premia letnia w Biedronce? To nawet do 350 zł brutto miesięcznie. - Otrzymają ją zarówno stali pracownicy kilkudziesięciu placówek w kurortach, jak i zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji - przekonuje JMP.

Ponadto osobom, które zdecydują się na relokację, wypłacone zostaną dodatki za delegacje przewidziane przepisami prawa. Biedronka zapewnia również darmowe zakwaterowanie dla chętnych oraz pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu. Relokacje osób zatrudnionych w Biedronce realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia. Z kolei nowozatrudnieni również od połowy czerwca na wakacje pracownicy sieci oprócz pracy w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, otrzymają konkurencyjną stawkę godzinową na podstawie umowy zlecenia.

Najnowsze