Maseczka, choć mała, może uratować ci życie

i

Autor: Shutterstock

Zakaz handlu w niedzielę. Czy w niedzielę 22.05 są otwarte sklepy?

2021-05-21 11:46

Zakaz handlu w niedzielę. Czy w najbliższą niedzielę 23.05 sklepy będą otwarte? Niestety nie - w maju wszystkie nie wypada ani jedna niedziela handlowa i dlatego też w niedzielę, 23 maja sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje rygor sanitarny i limity osób.

Zakaz handlu w niedzielę. Czy w 22.05 są czynne sklepy?

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnie niedziele czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

ZOBACZ: Dzieciaki zwariują! LEGO otwiera pierwszy w Polsce oficjalny sklep!

Pierwszy sklep socjalny w Warszawie. Tu zrobisz zakupy za grosze!

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązują również limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Niedziele handlowe 2021. W które niedziele tego roku sklepy będą otwarte?

i

Autor: Super Express Niedziele handlowe 2021. W które niedziele tego roku sklepy będą otwarte? Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-6Q56-UkK9-6K8j_niedziele-handlowe-2021-w-ktore-niedziele-tego-roku-sklepy-beda-otwarte.jpg

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę z zakazem handlu?

Niedzielne zakupy pomimo zakazu handlu zrobimy w takich sieciach jak: Żabka, Stokrotka, Lewiatan, Intermarche, Topaz, Delikatesy Centrum, ABC, Prim. Do tego grona dołącza sieć POLOmarket, która uruchamia w części sklepów usługę "Paczka w Ruchu". Nawet jedna z tysięcy Biedronek w Polsce legalnie handluje w niedzielę. Ta wyjątkowa placówka znajduje się w Dobrzycy pod Kaliszem. Działa dzięki temu, że jest franczyzą, a co za tym idzie, jego właściciel może sam stanąć za kasą. Szacuje, że samych otwartych w niedzielę Żabek i Lewiatanów jest w Polsce ok. 8 tys., a łącznie wszystkich dostępnych sklepów może być nawet 10 tys.!

Najnowsze