KFC

i

Autor: Materiały prasowe KFC

Egzotyczne smaki na wyciągnięcie ręki? Powracają 4 Smaki Świata w KFC

2019-06-15 18:28

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W poszukiwaniu słońca i nowych smaków coraz chętniej wybieramy egzotyczne wyjazdy. Dla tych, którzy muszą odłożyć swoje podróże na później mamy dobrą wiadomość. Teraz każdy może poczuć nutę egzotyki dzięki charakterystycznym smakom z czterech stron świata, które pojawiły się w ofercie 4 Smaki Świata w KFC.

Wakacje w egzotycznych krajach stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Co roku liczba osób spędzających urlop w nietypowym miejscu rośnie o ponad 30 proc., a jedną z motywacji w wyborze konkretnego kierunku jest kuchnia odwiedzanego regionu.

ZOBACZ TEŻ: Rewolucja w KFC. Restauracja zadba o wegetarian

Wyszukane smaki, egzotyczne kuchnie i nietypowe składniki. Polacy szukają ich coraz częściej a weekendowe festiwale i targi śniadaniowe cieszą się coraz większą popularnością. Niestety tego typu wydarzenia nie odbywają się codziennie. Z kolei wyjście do restauracji serwującej egzotyczne potrawy jest nadal dla wielu Polaków czymś wyjątkowym, odświętnym i często niedostępnym w mniejszych miejscowościach. Teraz, dzięki KFC każdy może oddać się chwili zapomnienia i w poszukiwaniu nowych smaków wyruszyć w podróż za ocean - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Z końcówką maja do KFC zawitały ponownie egzotyczne smaki. W tegorocznej odsłonie pojawiły się zupełnie nowe warianty smakowe: Brazylijskie Mango, Chińskie Sweet Chili, Indyjskie Curry, Pikantna Meksykańska Salsa. To idealne propozycje na nadchodzące coraz cieplejsze dni!

Chińskie Sweet Chili i Indyjskie Curry
W 2018 roku rosnącą popularność jako kierunek podróży zdobywały Chiny, Meksyk a także Indie i Brazylia. Wybiera je coraz więcej osób wyjeżdżających na egzotyczne wyprawy.

Chiny kuszą swoją egzotyką, odmienną kulturą i pewnego rodzaju magią. Marzeniem wielu osób jest zobaczyć na własne oczy Wielki Mur Chiński, zwiedzić Pekin czy Hong Kong. To kraj, który z pewnością warto zobaczyć, poobserwować codzienne życie mieszkańców i spróbować lokalnej, popularnej także nad Wisłą kuchni. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym wyjazdy do Pekinu czy Szanghaju stają się coraz łatwiejsze.

Z kolei barwne Indie skrywają w swoich granicach wiele tajemnic a zapachy z targowisk, monumentalne świątynie i dzika przyroda czarują wczasowiczów i pobudzają wszystkie zmysły. Nic tylko założyć sari, zatańczyć w rytmie Bollywood i cieszyć się wakacyjną egzotyką.

Pikantna Meksykańska Salsa
Egzotykę znajdziemy także po drugiej stronie Atlantyku – Meksyk, państwo w którym lato nigdy się nie kończy, również cieszy się zainteresowaniem podróżnych. Rajskie plaże, smaczne jedzenie i słoneczna pogoda gwarantują udane wakacje. Z czym kojarzy się meksykańska kuchnia? Przede wszystkim z ostrością - pikantną papryczką chilli, chalapenios i pomidorową salsą!

Brazylijskie Mango
Kolejnym ciekawym kierunkiem jest Brazylia. Każdy kto szuka kontaktu z niesamowitą przyrodą lub chce spędzić dwa tygodnie na wyjątkowej zabawie powinien wziąć ten kierunek pod uwagę. Warto jechać nie tylko w karnawale, sambę tańczy się tu w każdej knajpie i na ulicy. Rio jest magnetycznym miastem, które poza kultową Copacabaną i figurą Chrystusa oferuje różnorodną kuchnie i smaki świeżych owoców, w szczególności wygrzanych w brazylijskim słońcu, soczystych mango.

Smaki świata na wyciągnięcie ręki
Każdy z wyżej wymienionych krajów ma swoją specyficzną kulturę i proponuje zupełnie różne smaki. Dzięki nowej ofercie KFC, 4 Smaki Świata, są dziś na wyciągnięcie ręki. Dla wielbicieli aromatycznej kuchni przygotowano indyjskie curry, dla spragnionych orientu chiński sweet chili, dla amatorów Meksyku pikantną salsę, a dla ciekawych południowoamerykańskich smaków brazylijskie mango. To doskonały sposób na to, aby przypomnieć sobie smaki krajów, które już odwiedziliśmy albo rozsmakować się w kuchni, którą dopiero zamierzamy poznać - czytamy dalej.

Źródło: materiały prasowe

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze