Flixbus

i

Autor: MAT. PRASOWE Flixbus

FlixBus uruchomił pierwsze międzynarodowe autobusy zasilane biogazem

2021-06-30 12:52

FlixBus, globalny lider traveltech oferujący międzymiastowe podróże autobusowe, podjął kolejny krok w kierunku neutralności klimatycznej: 1 lipca rozpoczynają się kursy pierwszych międzynarodowych autobusów napędzanych biogazem, które będą jeździć na trasach Amsterdam – Bruksela oraz Sztokholm – Oslo. Autobusy zostały wyprodukowane przez europejskich producentów Iveco i Scania i są obsługiwane przez lokalnych partnerów autobusowych FlixBusa. Wykorzystanie nowej technologii ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla aż o 75 proc.

- Po niemalże 1,5 roku lockdownu coraz więcej osób zaczyna ponownie podróżować, a to oznacza również rosnący popyt na podróże autobusowe. – mówi André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor generalny FlixMobility. – Nowoczesna, zielona mobilność jest podstawą naszej działalności i kluczowym czynnikiem napędzającym zrównoważony rozwój: zależy nam na tym, aby odradzające się podróże były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, a biogaz z pewnością jest jedną z technologii przyszłości w tym zakresie, ograniczając emisję CO2 aż o 75 proc.

Wprowadzając te dwa autobusy do floty, FlixBus zadbał o wybór tras, na których dostępny jest już przyjazny dla klimatu biogaz odnawialny, a także współpracował z Iveco i Scanią nad przebudową wyprodukowanych już wcześniej autobusów na biogaz, aby dostosować poziom komfortu w tych pojazdach do potrzeb podróży dalekobieżnych. Atmosfair, klimatyczna organizacja pozarządowa, z którą Flix współpracuje w zakresie strategii klimatycznej i kompensacji emisji CO2, jest zaangażowana w weryfikację pochodzenia biogazu i upewnia się, że Flix otrzymuje możliwie najbardziej ekologiczny gaz. Ich wstępne obliczenia wskazują na redukcję CO2 o około 75 proc. w porównaniu z eksploatacją oleju napędowego na trasach między Amsterdamem a Brukselą oraz między Sztokholmem a Oslo.

ZOBACZ: "Dobry start". Od jutra zmiany w 300 plus! Koniec wypłat gotówki!

Brexit. Zmiany w przepisach dla podróżnych

FlixBus zakłada, że dostępność technologii będzie w najbliższym czasie znacznie wzrastać w całej Europie, zwłaszcza że UE podjęła decyzję o udostępnieniu punktów tankowania drogowego gazu opałowego wzdłuż głównych europejskich sieci drogowych (TEN-T). Spółka testowała już kilka rodzajów paliw alternatywnych w różnych projektach, a teraz prowadzi działania w kierunku zintegrowania wizji ekologicznej mobilności z partnerami autobusowymi, a także bada możliwe ograniczenia, zalety i potencjalny wpływ na koszty operacyjne.

Flixbus

i

Autor: MAT. PRASOWE Flixbus

Flix stawia na przyszłość z alternatywnymi rodzajami paliwa

Autobusy zasilane biogazem to kolejne innowacyjne proekologiczne rozwiązanie, które wprowadza FlixMobility. W 2018 roku FlixBus rozpoczął pilotaż pierwszych na świecie całkowicie elektrycznych autobusów dalekobieżnych w Niemczech, Francji i USA. Pod koniec 2019 r. firma ogłosiła współpracę z niemiecką firmą technologiczną Freudenberg i plany budowy pierwszego dalekobieżnego autobusu wodorowego. Autobus kursujący między Londynem a Dortmundem jest wyposażony w panele słoneczne, dzięki którym autobus oszczędza około 7 proc. paliwa na tej trasie, a wszystkie FlixTrainy są zasilane w 100% ekologiczną energią elektryczną.

Sonda
Jakim środkiem transportu lubisz podróżować najbardziej?

- Naszą misją jest oferowanie zrównoważonej, przyjaznej środowisku mobilności dostępnej dla każdego. Dlatego nie obawiamy się jako pierwsi testować nowych technologii, które pojawiają się w obszarze paliw alternatywnych, i wraz z naszymi partnerami autobusowymi i organizacjami pozarządowymi nieustannie dążymy do zmniejszania śladu węglowego. Naszą wizją jest dokonanie transformacji w całym sektorze mobilności - dodaje André Schwämmlein.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze