Flixbus uruchamia nowe połączenie ze Szczecina do Olsztyna

i

Autor: mat. prasowe Flixbus uruchamia nowe połączenie ze Szczecina do Olsztyna

Flixbusem pojedziemy z Kijowa do Warszawy! Nowy kierunek do Wrocławia i Pragi

2019-08-13 13:51

FlixBus, wiodący operator autobusów dalekobieżnych w Europie, oraz Gunsel, jeden z najbardziej znanych przewoźników na Ukrainie, ogłosili rozpoczęcie współpracy uruchamiając wspólne linie z Ukrainy do Polski i Czech.

Flixbus z Ukrainy do Polski
Na konferencji prasowej w Kijowie firmy ogłosiły podpisanie umowy o współpracy, w ramach której 19 sierpnia br. uruchomione zostaną trzy wspólne linie autobusowe.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Właściciel Flixbusa wchodzi na rynek samochodowy. Rusza FlixCar

– Cieszymy się, że możemy powitać firmę Gunsel jako jednego z naszych pierwszych partnerów na Ukrainie. Jest to przewoźnik o dużym doświadczeniu na rynku lokalnym, dlatego też jesteśmy pewni, że obie firmy skorzystają na tej współpracy – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie – Nowe linie dodane do naszej siatki połączeń umożliwią pasażerom FlixBusa z Ukrainy dostęp do kilkuset europejskich kierunków podróży dzięki bezpośrednim połączeniom z czterema centrami przesiadkowymi FlixBusa w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu czy w Pradze.

Połączenia, które od dziś dostępne będą w systemie sprzedaży FlixBusa to:
- Kijów – Warszawa (przez Lublin) – kursy odbywają się codziennie;
- Kijów – Praga (przez Żytomierz, Równe, Lwów i Hradec Kralove) – kursy trzy razy w tygodniu;
- Kijów – Wrocław (przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków, Katowice) – kursy trzy razy w tygodniu.

– Po obserwacji ewolucji sektora transportu zdecydowaliśmy, że nadszedł właściwy czas na implementację nowej gamy usług, aby lepiej reagować na potrzeby branży – skomentował Zeki Kocak, dyrektor zarządzający Grupy Gunsel.

Michał Leman ogłosił również start sprzedaży biletów na wspólne linie FlixBusa i Gunsela wraz ze specjalną promocją.Od dziś do 15 sierpnia wszystkie bilety na trzy nowe, wspólne linie FlixBusa i Gunsela na stronie internetowej lub w aplikacji FlixBusa można kupić od 5 euro. Promocja obejmuje podróże między 19 sierpnia a 30 listopada – wyjaśnił Leman. Zakup biletów możliwy jest na relacje międzynarodowe, z wyłączeniem połączeń między Polską a Czechami. To pierwsze ogłoszenie nowych linii FlixBusa na Ukrainie po oficjalnym uruchomieniu firmy i otwarciu biura w Kijowie w czerwcu tego roku.

Flota i standard usług
Linie obsługiwane będą przez autobusy marki Mercedes oraz Neoplan i będą spełniać następujące standardy: gniazdka USB we wszystkich pojazdach; zwiększona przestrzeń między siedzeniami (76 cm); ekrany multimedialne; klimatyzacja; kierowcy przeszkoleni zgodnie ze standardami FlixBusa; „zielona strefa” dla pasażerów FlixBusa (miejsca od 9 do 23) oznaczone zielonymi naklejkami.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wirtualna rzeczywistość w mapach Google. Sprawdź, jak działa Live View

Autobusy kursujące na wspólnych liniach zachowają oryginalny branding marki Gunsel, natomiast można zauważyć na nich zielone naklejki z napisem „In cooperation with FlixBus” („We współpracy z FlixBusem”), które umożliwiają pasażerom łatwą identyfikację autobusów na przystankach. Wiek autobusów wynosi od 4 do 8 lat, podczas gdy średni wiek autobusów na trasach międzymiastowych i międzynarodowych na Ukrainie wynosi prawie 16 lat, zgodnie z danymi Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy. Pasażerowie mogą bezpłatnie wziąć ze sobą na pokład autobusu jedną sztukę bagażu podróżnego oraz jedną sztukę bagażu podręcznego. Przed podróżą nie ma potrzeby drukowania biletu, ponieważ odprawa możliwa jest za pomocą kodu QR na smartfonie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze