Wirtualna rzeczywistość w mapach Google. Sprawdź, jak działa Live View

2019-08-08 14:17 ŁT
Live View Google
Autor: materiały prasowe Live View Google

Mapy Google nie tylko pomagają w znajdowaniu najlepszych tras i załatwianiu wielu spraw na co dzień, ale są także doskonałym towarzyszem podróży. Jeśli planujecie wyruszyć na wakacyjną wyprawę, te nowe narzędzia uproszczą każdy jej etap - od poruszania się po nowym mieście, do odtwarzania najlepszych momentów po powrocie do domu.

- Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View możecie teraz użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby to określić. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy poprowadzą Was najlepszą drogą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowaliśmy tę funkcję ze społecznością Lokalnych przewodników i użytkowników Pixela, a od tego tygodnia rozszerzamy wersję beta na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit. Ta nowa funkcja działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie - przekonuje Google Polska w komunikacie prasowym. Jak to działa? Sprawdź, jak wygląda podgląd Live View. Kliknij tutaj!

ZOBACZ TAKŻE: Nowości w Tłumaczu Google'a. Działa nawet bez internetu i nie tylko

Zorganizuj się!
To nie koniec nowości od Google. Teraz wszystkie rezerwacje, zarówno lotów, jak i hoteli, znajdą w jednym miejscu - specjalnej zakładce "Rezerwacje w Mapach Google". Wystarczy dotknąć trzech szarych linii w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierać opcję „Twoje miejsca”. W karcie „Rezerwacje” pojawi się listę wszystkich swoich nadchodzących podróży. Po kliknięciu w daną wycieczkę, wyświetlą się wszystkie rezerwacje z nią związane. Dostęp do nich będzie możliwy nawet trybie offline. Dodatkowo zmiany w Google Maps umożliwiają sprawdzenie, jak długo w danym miejscu trzeba czekać na stolik, a nawet zrobić rezerwację w wybranym lokalu bez opuszczania aplikacji. 

CZYTAJ TEŻ: To będzie rewolucja w handlu. Google umożliwia zakupy przez Asystenta

Przywołaj wspomnienia i podziel się nimi z przyjaciółmi
Najlepsza część każdej podróży? Przywoływanie wspomnień i dzielenie się nimi z najbliższymi. Po włączeniu Historii lokalizacji, użytkownicy mogą teraz użyć zaktualizowanej wersji Osi czasu, aby łatwo przypomnieć sobie tę niesamowitą restaurację z dziurami w ścianie lub uroczy sklepik z pamiątkami, do którego wpadliście zupełnie przypadkiem - przekonuje Google. Ponadto nowa funkcja pozwala odtworzyć wszystkie trasy, zarówno te na wsi, jak i w mieście, a także przejść do kategorii miejsc i przypomnieć sobie wszystkie restauracje, sklepiki, hotele, lotniska i turystyczne atrakcje, które odwiedziliśmy. 

Źródło: Google Polska