Klocki LEGO z ekologicznego tworzywa! [ZDJĘCIA]

2019-07-27 3:31 ŁT
ekologiczne LEGO
Autor: Materiały prasowe ekologiczne LEGO

Odkąd Grupa LEGO stworzyła w ubiegłym roku pierwsze ekologiczne klocki z roślinnego polietylenu pozyskiwanego z trzciny cukrowej, elementy LEGO z materiałów odnawialnych zaczęły pojawiać się w coraz większej liczbie zestawów. LEGO® Ideas „Domek na drzewie” zawiera największą jak dotąd liczbę ekologicznych klocków i stanowi kolejny ważny krok do wypełnienia misji firmy, by w produkcji klocków korzystać wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku.

Domek na drzewie może być miejscem spotkań rodziny i znajomych, sekretną kryjówką, dziecięcą fortecą albo pokojem do nocowania. Teraz fani klocków LEGO mają możliwość zanurzenia się w zabawie pieczołowicie zaprojektowanym, ekskluzywnym zestawem z ponad 3 000 elementów, jednym z największych z serii LEGO® Ideas - czytamy w komunikacie firmy.

ZOBACZ TEŻ: Niezwykła gratka dla fanów motoryzacji i kultowych klocków LEGO! [ZDJĘCIA]

„Domek na drzewie” jest pełen inspirujących elementów do zabawy i zawiera krajobrazową bazę - podłoże, na którym stoi drzewo, ruchomą koronę drzewa i trzy pomieszczenia w domku. Unikalną cechą zestawu jest to, że wszystkie elementy roślin i liści, czyli aż 185, zostały wykonane z odnawialnych materiałów pozyskiwanych z trzciny cukrowej, włączając w to koronę drzewa, która może być dwukolorowa - letnia z zielonymi liśćmi lub jesienna - z żółtymi i brązowymi, do dowolnego wymieniania.

- Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zestaw, byłem zachwycony. Nie tylko dlatego, że wygląda przepięknie, ale również dlatego, że łączy się z ważną ideą i misją. Grupa LEGO inwestuje wiele czasu i wysiłku we wprowadzanie nowych, odnawialnych materiałów, by ochronić środowisko naturalne i dbać o naszą planetę. Ten zestaw to naprawdę ważny krok w osiągnięciu celu, jakim jest produkcja wszystkich klocków LEGO z ekologicznych materiałów - mówi Tim Brooks, Vice President, Environmental Responsibility w Grupie LEGO.

W roku 2018 Grupa LEGO zaczęła produkować pierwsze elementy botaniczne takie, jak drzewa, liście i krzaki z roślinnego polietylenu pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Dzieci i rodzice nie zauważają żadnej różnicy w jakości, trwałości czy wyglądzie nowych elementów, ponieważ roślinny polietylen posiada te same właściwości, co zwykły polietylen. Te roślinne elementy są pierwszym kamieniem milowym w ambitnym celu Grupy LEGO, by do 2030 roku produkować wszystkie klocki LEGO wyłącznie z materiałów zrównoważonych ekologicznie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Rezi ścigał się ze Stigiem z Top Gear [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zestaw „Domek na drzewie” jest świetnym przykładem tego, jak Grupa LEGO współpracuje ze społecznościami fanowskimi. Oryginalny pomysł został nadesłany przez fana - Kevina Feesera z Nancy we Francji, i pokazany na platformie LEGO IDEAS, gdzie fani LEGO mogą dzielić się swoimi kreatywnymi projektami. Potem inni użytkownicy mogą komentować i wspierać dany projekt, by został wdrożony do produkcji przez Grupę LEGO i stał się prawdziwym, licencjonowanym zestawem. Motywacja Kevina do stworzenia domku na drzewie pochodziła z jego pasji do wielkich przestrzeni w połączeniu z pięknymi, wyrafinowanymi możliwościami konstrukcyjnymi LEGO. Na stronie ideas.LEGO.com każdy może zgłosić swój pomysł.

Zestaw LEGO Ideas „Domek na Drzewie” (21318) będzie jest dostępny w sprzedaży w LEGO Store w Galerii Mokotów w Warszawie i na stronie shop.LEGO.com w rekomendowanej cenie 899,99 zł.

Najnowsze