Niezwykła gratka dla fanów motoryzacji i kultowych klocków LEGO! [ZDJĘCIA]

2019-07-05 3:05 ŁT
LEGO
Autor: materiały prasowe LEGO

Legendarna Corvetta ZR1, najszybszy i najmocniejszy model seryjny Chevroleta oraz Porsche 911 RSR, szczyt inżynierii aut wyścigowych, wzbudzają dreszcz emocji w każdym miłośniku sportowych samochodów. Nowe zestawy LEGO® Technic™ powstały w ścisłej współpracy z producentami pierwowzorów i stanowią hołd dla swoich prawdziwych odpowiedników, oferując fanom LEGO fascynujące przeżycia, a jednocześnie wymagające wyzwania konstrukcyjne.

Charakterystyczne cechy współczesnego Porsche 911 zostały zaprojektowane przez Ferdinanda Porsche już w 1959 roku, ale publiczna prezentacja nowego modelu odbyła się dopiero w 1963 roku na targach samochodowych IAA we Frankfurcie. Replika tego legendarnego auta w serii LEGO® Technic to prawdziwy majstersztyk! Model wyścigowej wersji Porsche 911 - niesamowity Porsche 911 RSR będzie perłą w koronie kolekcji aut każdego miłośnika wyścigów.

Z kolei model LEGO Technic Corvette ZR1 powstał z okazji obchodzonego w 2018 roku 65-lecia wprowadzenia tego kultowego samochodu na rynek przez markę Chevrolet. Ten supersamochód to najszybszy, najmocniejszy i najbardziej zaawansowany seryjny model Corvette. W tym roku projektanci LEGO Technic stworzyli jego ekskluzywną replikę, aby umożliwić wszystkim pasjonatom motoryzacji i klocków LEGO odkrycie fascynujących zawiłości inżynierii ikonicznego auta w przystępny i realistyczny sposób.

LEGO® Technic ™ Porsche 911 RSR (42096) - kultowy pojazd z 1 580 elementów
Porsche 911 RSR to szczyt innowacyjnej inżynierii i misternego rzemiosła. Przygotowana we współpracy z firmą Porsche replika, oddaje majestatyczny wygląd i kultową sylwetkę modelu 911 RSR, który powstał z myślą o wyzwaniach międzynarodowych wyścigów wytrzymałościowych GT. Tylny spojler z mocowaniem w kształcie łabędziej szyi, duży dyfuzor z tyłu i specjalne lusterka boczne poprawiają aerodynamikę pojazdu. Kabina jest pełna realistycznych detali, takich jak ekran radaru, działający układ kierowania, system gaszenia pożarów, a nawet mapa toru Laguna Seca nadrukowana na drzwiach od strony kierowcy. Ten niezwykły model wyposażony jest też w działającą, widoczną oś skrętną, niezależne zawieszenie oraz sześciocylindrowy silnik typu bokser z ruchomymi tłokami umieszczony przed tylną osią. Całości tego rewelacyjnego supersamochodu LEGO dopełniają czarne felgi ze szprychami, realistyczne lampy przednie i tylne, autentyczna, biało-czarna kolorystyka z czerwonymi akcentami oraz dekoracyjne naklejki.

ZOBACZ TEŻ: Pomysł na firmę - produkcja ekologicznych zabawek z drewna

LEGO® TECHNIC ™ CHEVROLET CORVETTE ZR1 (42093) - własny Chevrolet Corvette ZR1
Niezwykły model LEGO® Technic Chevrolet Corvette ZR1 opracowany wspólnie z zespołem Corvette to wspaniały przykład innowacyjnej inżynierii i designu. Ten piękny model to replika kultowego najszybszego i najmocniejszego modelu Corvette, jaki kiedykolwiek powstał. Pojazd ma realistyczną, pomarańczowo-czarną kolorystykę i mnóstwo doskonałych detali, takich jak duży spojler z tyłu, cztery rury wydechowe, niskoprofilowe opony oraz felgi z czarnymi szprychami. Pokieruj działającym układem kierowniczym - gdy samochód się rusza, ruszają się również tłoki w widocznym silniku V8. Ten wyjątkowy model 2 w 1 można również przebudować na realistycznego hot roda.

Najnowsze