Mytaxi

i

Autor: Materiały prasowe Mytaxi

Polacy coraz chętniej zamawiają taxi za pomocą aplikacji. Także za granicą [INFOGRAFIKA]

2018-08-30 16:00

Już co dziesiąty pasażer taksówki w Warszawie pochodzi z innego kraju. W Polsce z taksówki korzystają najczęściej Niemcy i Hiszpanie. Polscy użytkownicy taksówek najczęściej podróżują m.in. do Barcelony, Berlina i Rzymu. Wartość przejazdów generowanych przez przejazdy zagraniczne mytaxi w II połowie 2018 roku wzrosła o 170 proc. (rok do roku) - podaje w komunikacie prasowym mytaxi, aplikacja taxi dostępna w 9 krajach Europy.

mytaxi w Europie
Wzrost liczby przejazdów zagranicznych mytaxi potwierdza, że zamawianie taksówki przez aplikację jest dużym ułatwieniem podczas podróży poza krajem. Zagraniczne przejazdy realizują w dużej mierze klienci biznesowi, którzy korzystają z mytaxi w ramach Konta Firmowego.

– Dzięki jednej aplikacji podróżujący mogą zamówić przejazd z lub na lotnisko, bez potrzeby wyszukiwania lokalnej korporacji – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Wysoki udział przejazdów zagranicznych to również ogromna przewaga dla kierowców współpracujących z mytaxi, których baza pasażerów nie ogranicza się tylko do lokalnego rynku. Widzimy to szczególnie na przykładzie popularnych wśród turystów miast, takich jak Barcelona czy Rzym, w których co drugi pasażer mytaxi pochodzi z zagranicy.

Mytaxi

i

Autor: Materiały prasowe Mytaxi

Zestawienie danych mytaxi dotyczących przejazdów zagranicznych pokazało, które kierunki są popularne wśród Polaków oraz pasażerowie jakich narodowości korzystają z taksówek w Polsce. Spośród zagranicznych pasażerów taksówek w Polsce co piąty pochodzi z Niemiec, a co dziesiąty z Hiszpanii. Co ciekawe, w czołówce narodowości znaleźli się również Amerykanie. Zagraniczni pasażerowie taksówek w stolicy Polski stanowią 10 proc.

Prawie połowa (42 proc.) kursów taxi realizowanych zagranicą przez Polaków odbywa się w Niemczech. W czołówce krajów, w których Polacy najczęściej zamawiają taxi, znajduje się również Hiszpania (20 proc.), Irlandia (16 proc.) i Włochy (9 proc.).

Wraz ze wzrostem liczby międzynarodowych przejazdów, mytaxi rozszerza swoją działalność na kolejne miasta w Europie. Od początku 2018 roku udostępniło swoją usługę w dziewięciu nowych miastach: Porto, Nottingham, Brighton, Manchesterze, Edynburgu, Oxfordzie, Reading, Katowicach i Poznaniu.

Mytaxi

i

Autor: Materiały prasowe Mytaxi
Najnowsze