Vorwerk Polska

i

Autor: Materiały prasowe Vorwerk Polska

Ogromny sukces polskiej firmy

Polska liderem sprzedaży Thermomix na świecie w 2021 roku

2022-07-19 4:52

Podczas podsumowania ubiegłego, 2021 roku w Grupie Vorwerk, polska spółka - Vorwerk Polska odebrała nagrodę Market of the Year za najlepszą sprzedaż. Firma zanotowała roczny wzrost sprzedaży aż o 42,8 proc., sprzedając blisko 220 000 urządzeń Thermomix® na polskim rynku.

Jest wynik, jest nagroda

Pod koniec maja br. w Austrii odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłego, 2021 roku w Grupie Vorwerk. Spółka Vorwerk Polska osiągnęła rekordowy wzrost sprzedaży – aż o 42,8 proc., do wartości 231 milionów euro. To absolutny rekord w skali całego przedsiębiorstwa. Drugie miejsce zajęły Włochy, z przyrostem sprzedaży na poziomie 16,6 proc. (przekładający się na kwotę w wysokości 170 milionów euro). Tym samym Zarząd Grupy Vorwerk postanowił wyróżnić polską spółkę, przekazując jej prestiżową nagrodę Market of the Year za rok 2021. - To wyjątkowa forma docenienia świetnych wyników sprzedażowych i budowania silnej pozycji Vorwerk w Polsce. Mam łzy wzruszenia w oczach i nie przestaję cieszyć się z tej nagrody! Jesteśmy w gronie najlepszych! – mówił Wojciech Ćmikiewicz, Dyrektor Generalny Vorwerk Polska w trakcie odbierania nagrody. Nagroda ma nietypową formę. Jest to oryginalny patefon z lat 30. ubiegłego wieku, nawiązujący symbolicznie do historii firmy – pierwszy odkurzacz marki Kobold powstał ponad 90 lat temu na bazie silnika gramofonowego.

Milion powodów do rozwoju

Dla Vorwerk Polska 2021 rok był rokiem szczególnym. Oprócz rekordowych wyników, w październiku sprzedany został milionowy egzemplarz urządzenia w naszym kraju, a w grudniu firma przeniosła siedzibę do nowej, nowoczesnej i ekologicznej lokalizacji w kompleksie West 4 Business Hub we Wrocławiu. Równolegle, na 2022 rok planowany jest dalszy rozwój sprzedaży wprowadzonego w ubiegłym roku nowego produktu w portfolio firmy, systemu do sprzątania Kobold.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

- Cieszymy się, że Thermomix® polecają sobie kolejne pokolenia rodzin w całej Polsce. Marka stała się symbolem najwyższej jakości i profesjonalnej obsługi. W 2022 roku po raz czwarty w naszej historii zostaliśmy uhonorowani prestiżowym tytułem Superbrands Poland’s Choice. Mamy nadzieję, że Kobold również będzie cieszyć się taką samą sympatią wśród naszych klientów – podkreśla Wojciech Ćmikiewicz.

Sonda
Czy prowadzenie firmy w Polsce to koszmar?

Vorwerk & CO. KG to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1883 r. w Wuppertalu w Niemczech, działające w ponad 60 krajach na całym świecie. Zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego w systemie sprzedaży bezpośredniej. W naszym kraju działa od 26 lat, oferując klientom wielofunkcyjne urządzenie Thermomix® oraz system do utrzymania czystości Kobold. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, które wyznacza etyczne standardy rynkowe w tym sektorze handlu. W ubiegłym roku Thermomix® obchodził 50. rocznicę wprowadzenia na rynek.

Najnowsze

Materiał sponsorowany