Paczkomat

i

Autor: Materiały prasowe Paczkomat

Przesyłki kurierskie

Wielki sukces InPost! Firma ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat

2023-04-25 12:46

InPost, zdecydowany lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny kamień milowy w rozwoju sieci w Polsce. Już teraz w naszym kraju działa 20 000 urządzeń Paczkomat®, które mają ponad 3 miliony skrytek

InPost liderem przesyłek kurierskich

Polska sieć maszyn Paczkomat® to największa tego typu infrastruktura w Europie.W Polsce firma ma już 20 000 urządzeń, czyli niemal tyle samo, ile wszystkich bankomatów w naszym kraju 1 i 4-krotnie więcej niż wszystkich stacji benzynowych. Dzięki tej liczbie maszyn InPost, aż 59 proc. Polaków znajdzie Paczkomat® w odległości, którą można pokonać w mniej niż 7 minut spacerem. Na obszarach miejskich taki lub krótszy dystans do urządzenia. Istotnym atutem InPost jest  szybkość dostawy – aż 98 proc. przesyłek trafia do odbiorców już następnego dnia.

Paczkomat numer 20 000

Maszyna numer 20 000 stanęła w Olsztynie przy ulicy Kołobrzeskiej 6. Teren wokół maszyny został obsadzony roślinnością w ramach Programu InPost Green City, którego celem jest zazielenianie polskich miast we współpracy z samorządami. Na dachu automatu posadzone zostały innowacyjne, ekstensywne rozchodniki, dzięki którym Paczkomat® mniej się nagrzewa. Rozchodnik jest powierzchnią czynną biologicznie i ma właściwości odprowadzające wody opadowe oraz daje schronienie miejskim owadom.

Rafał Brzoska – prezes i założyciel InPost, dodaje, że nie przez przypadek urządzenie nr 20 000 zostało uruchomione w Dzień Ziemi – „Paczkomat® InPost to najbardziej ekologiczna forma dostawy e-commerce, redukująca emisję CO2 i ograniczająca ruch samochodów w polskich miastach. Rozwój naszej sieci to także ukłon w stronę coraz bardziej świadomego ekologicznych wyzwań polskiego konsumenta, który domaga się ograniczenia negatywnego wpływy biznesowej aktywności na stan naszej planety, a jest to możliwe właśnie dzięki szerokiej sieci urządzeń InPostu” – zaznacza Brzoska.

InPost rozwija działalność w Europie

Usługi Grupy InPost są dziś dostępne także dla klientów w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, krajach Beneluxu i we Włoszech. Na koniec 2022 roku InPost miał 8 633 urządzenia na rynkach międzynarodowych, co stanowi wzrost o 120 proc. rok do roku. W marcu br. uruchomiony został 5-tysięczny Paczkomat® w Wielkiej Brytanii, a w kwietniu 3-tysięczny we Francji.

Sonda
Czy korzystasz z paczkomatów InPost?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Najnowsze