Klient banku

i

Autor: Shutterstock

Jak zrezygnować z konta w banku, który udzielił kredytu? Ekspert podpowiada [WIDEO]

2015-04-23 15:19

Problem ten jest znany wielu klientom banków, którzy posiadają w jednej placówce jednocześnie konto oszczędnościowe i kredyt walutowy. Czy mając w banku oba te produkty, może zrezygnować z konta? A jeśli tak, to jak to zrobić? Z pomocą przychodzi nasz ekspert finansowy Łukasz Maliszewski.

Z raportu "Kredyt trendy" opracowany przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), wynika, że aż 15,2 miliona dorosłych Polaków posiada jakikolwiek kredyt w banku – to 48 proc. pełnoletnich obywateli Polski. Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka z problemem z którym spotkała się w swoim banku. Wyjaśniła, że rezygnacja z konta oszczędnościowego w banku, w którym posiada już kredyt, to droga przez mękę. Zapytaliśmy specjalistę w tym zakresie, jak to wygląda w praktyce.

Zobacz koniecznie: Zarobki bankowców. Zobacz, jaką mają pensję!

- Wszystko zależy od tego jaki był wymóg w banku, który udzielił nam kredytu hipotecznego. Banki dzielą się na dwie grupy – mają dwa rodzaje strategii. Pierwsza z nich szczyci się tym, że sprzedaje nam tylko sam kredyt i nic więcej, a druga grupa ubiera nas w inne produkty finansowe – wyjaśnia Łukasz Maliszewski.

Ekspert finansowy przekonuje, że jeśli bank w umowie kredytowej wymagał posiadania konta oszczędnościowego czy trzymanie odpowiedniej gotówki na nim, to rezygnacja z niego będzie wiązała się albo z pogorszeniem warunków kredytowych albo będzie wręcz niemożliwa! - W banku, który tego od nas nie wymagał w umowie kredytowej, taka rezygnacja jest prosta – dodaje Maliszewski. I nie różni to od standardowej procedury zamknięcia konta oszczędnościowego.

Najnowsze