Netflix

i

Autor: PxHere Ranking serwisów streamingowych i VOD za 2021 rok

Oszuści podszywają się pod Netflixa! Fałszywa aplikacja jest niemal identyczna z oryginałem

2021-04-11 4:33

Uwaga! Oszuści podszywający się pod platformę streamingową Netflix zaatakowali ponownie. Jeżeli dasz się nabrać na ich oszustwo może cię to drogo kosztować. Tym razem w sklepie Google pojawiła się aplikacja, która do złudzenia przypomina tę prawdziwą i oryginalną, którą zapewnia Netflix. Osoby, które pobrały fałszywą apkę są narażone na utratę nie tylko swoich danych, ale także pieniędzy.

Każdy użytkownik serwisu streamingowego Netflix powinien zwrócić uwagę na aplikację w swoim smartfonie. W ostatnim czasie w sklepie Google pojawiła się fałszywa aplikacja, która podszywa się pod znanego giganta streamingowego. Sprawę starają się nagłośnić specjaliści z firmy Check Point. Dokładnie chodzi o aplikację FlixOnline, która posługuje się logo niemal identycznym do Netflixa. Widać tam czerwoną literę "N" na czarnym tle. 

Czytaj też: Jak mieszka Kuba Wojewódzki? Oto luksusowy apartament "Króla TVN"! [ZDJĘCIA]

Wiele osób może się skusić do ściągnięcia tej aplikacji, gdyż użytkownicy kuszeni są ciekawą promocją. Każdemu nowemu klientowi FlixOnline proponuje dwa miesiące okresu próbnego podczas, którego użytkownik ma mieć całkowicie darmowy dostęp do całej bazy filmów i seriali. 

Oszuści podszywają się pod Netflix, uważaj na aplikację w sklepie Google

Taka oferta może skusić niejedną osobę, jednak dopiero później zaczynają się problemy. Podczas instalacji aplikacja wymaga od nas uzyskania dostępu, a także nadania specjalnych uprawnień, które mogą między innymi, że właściciel apki będzie miał dostęp chociażby do korespondencji w komunikatorze WhatsApp. Dzięki temu mogą uzyskać dostęp do konta i rozsyłać dalej linki do fałszywego programu poprzez wiadomości w komunikatorze. 

Zobacz również: Wielka rewolucja w sklepach CCC! Te buty i torebki będą prawdziwym hitem

Dodatkowo oszuści prowadzą kampanię phishingową, która może doprowadzić do utraty kluczowych danych osobowych. W tym także tych dotyczących kart płatniczych. Dlatego każda osoba, która zainstalowała fałszywą aplikację poszywającą się pod Netflixa powinna go natychmiast odinstalować. Warto także, przy każdej instalacji nowej aplikacji, zwrócić uwagę na to jakich dostępów wymaga od nas program. 

Powinniśmy szczególnie uważać na instalowane na smartfonie gry, programy do obróbki zdjęć, czy aplikacje z promocjami, które żądają dostępów do danych, które nie są im potrzebne. Jest to najczęściej wgląd i zarządzanie wiadomościami, galeriami zdjęć, a także połączeniami.  

Daniel Olbrychski przybył na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka
Sonda
Czy cena abonamentu za serwis streamingowy Netflix w Polsce jest odpowiednia?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze