Polacy zamiast pracować robią zakupy internetowe. Najczęściej we wtorek

2019-10-17 18:13 ŁT
Przedświąteczne zakupy przez Internet. Jak nie dać się oszukać?
Autor: Pixabay Przedświąteczne zakupy przez Internet. Jak nie dać się oszukać?

Nie tylko wyjście na papierosa i korzystanie z serwisów społecznościowych przez zatrudnionych jest zmorą dla pracodawców w Polsce. Coraz więcej z nas w czasie pracy wybiera się na wirtualne zakupy. Szczególnie aktywni jesteśmy, gdy na konto wpływa pensja - wynika z analizy 3 mln transakcji dokonanej przez serwis Ceneo, którą publikuje „Rzeczpospolita”.

Polacy kochają zakupy online. Już 62 proc. internautów z Polski kupuje w sieci i w e-sklepach wydaje fortunę - 50 mld zł rocznie. Jak podaje "Rzeczpospolita" najwięcej e-zamówień realizowanych jest od wtorku do czwartku, w zasadzie od rana do wieczora, zatem Polacy chętnie kupują po prostu w godzinach pracy. Z kolei sobota i niedziela mają najniższy udział w transakcjach – odpowiednio 12,2 proc. oraz 8,9 proc. To o kilka pkt. proc. mniej niż w inne dni - wynika z danych zebranych przez serwis Ceneo.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Polacy potrafią kupować jedzenie? Lidl wspiera walkę z marnowaniem żywności

- Dane pokazują, że Polacy w ciągu ostatniego roku mocno ograniczyli weekendowe zakupy w sieci. Impulsem do takiego zachowania w sieci może być zakaz handlu w niedzielę – mówi cytowany przez "Rzeczpospolitą" Dariusz Grabowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu w Ceneo.pl.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Pensje idą w górę. Przeciętne wynagrodzenie ponad 5 tys. zł

Co miesiąc Polacy generują w sklepach internetowych dwa tzw. szczyty zakupowe. Zaczynają się one każdego pierwszego i dziesiątego dnia miesiąca, co jasno pokazuje, że wtedy najwięcej osób otrzymuje wypłatę wynagrodzenia - czytamy w dzienniku.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Najnowsze