Sojusz e-gigantów w walce z oszustami. ESET i Google idzie na wojnę z fałszywymi aplikacjami w Sklepie Play

2019-11-07 12:19 ŁT
Aplikacje na smartfony
Autor: krapalm / CC0 / pixabay.com Aplikacje na smartfony

ESET, producent rozwiązań antywirusowych, z których korzysta ponad 110 milionów użytkowników na całym świecie, ogłosił zawiązanie partnerstwa z Google w ramach App Defense Alliance. Celem sojuszu jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom Sklepu Play, poprzez identyfikację potencjalnie szkodliwych i niechcianych aplikacji, zanim zostaną one opublikowane.

ESET oficjalnie – od 5 listopada 2019 roku – zawiązał partnerstwo z Google w ramach App Defense Alliance. Dzięki temu producent rozwiązań antywirusowych będzie udostępniać Google informacje dotyczące złośliwych lub potencjalnie szkodliwych/niechcianych aplikacji, zanim pojawią się oficjalnie w Sklepie Play.

ZOBACZ TEŻ: Te złośliwe aplikacje pobrano 8 milionów razy! Ich twórcą był… student

Jak zapewnia Dave Kleidenmacher, szef ds. bezpieczeństwa i prywatności Androida w Google, zawiązana współpraca zwiększy ochronę ekosystemu Google Play. – Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co nasze zespoły są w stanie wspólnie osiągnąć – zapowiada Kleidenmacher.

ESET od lat współpracuje z Google
Eksperci bezpieczeństwa z ESET od lat pomagają identyfikować nawet najbardziej wyrafinowane zagrożenia atakujące urządzenia mobilne z systemem Android. Ostatnie statystyki Lukasa Stefanko, analityka zagrożeń w ESET, potwierdzają wkład tego producenta rozwiązań antywirusowych w walkę z zagrożeniami mobilnymi - tylko we wrześniu ekspert wykrył ponad 170 złośliwych aplikacji, które miały prawie 336 milionów instalacji.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wielka zmiana na Facebooku. Serwis zmieni się już w przyszłym tygodniu

Ponadto, warto przypomnieć, że niespełna 2 lata temu ESET zaczął wspierać Google Chrome Cleanup – funkcję przeglądarki, która ostrzega użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami znajdującymi się na stronach www oraz umożliwia ich usunięcie.

Najnowsze