Rossmann

i

Autor: Shutterstock Rossmann

1000 złotych dla pracowników Rossmanna. Niemiecka sieć pomaga Ukraińcom

2022-03-03 12:31

Kolejna wielka sieć handlowa wspiera swoich pracowników z Ukrainy. Do końca tygodnia Rossmann rozpocznie wypłatę bezzwrotnych zapomóg w wysokości 1000 zł dla Ukraińców, również tych z firmy zewnętrznych. Sieć zapewnia też pracownikom pomoc psychologiczną i prawną.

W czwartek 24 lutego Rosja brutalnie zaatakowała Ukrainę. Krwawa wojna trwa, wszyscy solidaryzujemy się z bohaterskim narodem ukraińskim. Trwa bojkot towarów pochodzących z Rosji i Białorusi, coraz więcej sklepów rezygnuje z ich sprzedaży. Przypomnijmy, są to towary oznaczone kodami EAN zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481. 

Z racji, że w Polsce pracuje bardzo dużo Ukraińców, pracodawcy chcą im pomóc. W akcję włączyły się duże sieci handlowe, m.in. Biedronka. Na wsparcie zdecydował się też Rossmann. Do końca tygodnia sieć rozpocznie wypłatę bezzwrotnych zapomóg w wysokości 1000 zł dla pracowników z Ukrainy, również tych z firmy zewnętrznych.

- „Zdajemy sobie sprawę z presji, jakiej zostali poddani nasi pracownicy z Ukrainy. Niepokój o rodzinę, niepewność co będzie dalej z ich bliskimi i krajem. Dlatego Rossmann zapewnia dostęp do bezpłatnej pomocy psychologów, HR czy też prawników w języku ukraińskim. Mogą z niej korzystać nasi pracownicy, jak i pracownicy firm zewnętrznych, z którymi współpracujemy. Infolinia, aplikacja, strona internetowa – to od samych pracowników zależy w jaki sposób będą chcieli kontaktować ze specjalistami. Zebraliśmy też kontakty do instytucji pomagającym obywatelom Ukrainy i udostępniliśmy je naszym pracownikom” - informuje Rossmann.

Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie
Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?
Najnowsze