Free Now

i

Autor: materiały prasowe

Darmowe przejazdy taxi dla uchodźców z Ukrainy. Free Now pomaga Ukrainie

2022-03-03 2:44

FREE NOW, europejska platforma multimobilności miejskiej, podejmuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, a także współpracujących z nią kierowców pochodzenia ukraińskiego. FREE NOW w Polsce, za pośrednictwem organizacji pomocowych, oferuje darmowe przejazdy taxi dla uchodźców przybywających do największych polskich miast, do rodzin goszczących lub ośrodków. Podobne działania polegające na wsparciu organizacji pomocowych, platforma podejmuje m.in. także w Rumunii i Niemczech.

Darmowe przejazdy taxi dla uchodźców z Ukrainy

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze zaangażowani w pomoc Ukraińcom w Polsce, powinni zgłosić się do FREE NOW, aby otrzymać pakiet darmowych przejazdów taxi, do rozdysponowania pośród swoich podopiecznych uchodźców z Ukrainy. Darmowe przejazdy taxi dotyczą 13 polskich miast (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź, Lublin, Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz.), w których operuje FREE NOW. Osoby zainteresowane taką pomocą powinni odezwać się na: ukraina@free-now.com podając informację o reprezentowanej organizacji i jej zapotrzebowaniu. Więcej informacji znajduje się pod TYM ADRESEM.

FREE NOW solidaryzuje się ze społecznością ukraińską i na bieżąco podejmuje działania, które mogą mieć wymiar realnej i trafionej pomocy. Przy wykorzystaniu naszych zasobów oferujemy pomoc w przemieszczaniu się po mieście dla osób, które przybywają z Ukrainy do 13 polskich miast, w których operujemy. Jesteśmy w kontakcie z najważniejszymi organizacjami pozarządowymi, do których kierujemy naszą ofertę, ponieważ wiemy, że to one najlepiej znają aktualne i wciąż dynamicznie zmieniające się potrzeby swoich podopiecznych - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie

FREE NOW angażuje się także w pomoc dla kierowców taxi pochodzenia ukraińskiego, współpracujących z platformą. We kooperacji z partnerami flotowymi oferuje dofinansowanie do przejazdów na granicę polsko-ukraińską dla kierowców, którzy się na nią wybierają. 

- Współpracujemy z ponad 8 tysiącami kierowców w Polsce. Wśród nich Ukraińcy stanowią największą grupę narodowości innej niż polska. Wiemy, że chcą oni pomóc swoim rodakom i bliskim. Nie zapominamy o nich i będziemy wspierać ich w tym trudnym dla nich czasie - dodaje Krzysztof Urban.

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?

Solidarność z Ukrainą FREE NOW wyraża wraz ze swoimi udziałowcami, którzy przeznaczyli już ponad 1 milion EUR na działania pomocowe dla obywateli tego kraju. W krajach bezpośrednio zaangażowanych w szybką pomoc uchodźcom, takich jak Rumunia i Niemcy, FREE NOW również oferuje wsparcie dla organizacji humanitarnych pomagających Ukrainie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze