Free Now

i

Autor: materiały prasowe

Darmowe przejazdy taxi dla uchodźców z Ukrainy. Free Now pomaga Ukrainie

2022-03-03 2:44

FREE NOW, europejska platforma multimobilności miejskiej, podejmuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, a także współpracujących z nią kierowców pochodzenia ukraińskiego. FREE NOW w Polsce, za pośrednictwem organizacji pomocowych, oferuje darmowe przejazdy taxi dla uchodźców przybywających do największych polskich miast, do rodzin goszczących lub ośrodków. Podobne działania polegające na wsparciu organizacji pomocowych, platforma podejmuje m.in. także w Rumunii i Niemczech.

Darmowe przejazdy taxi dla uchodźców z Ukrainy

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze zaangażowani w pomoc Ukraińcom w Polsce, powinni zgłosić się do FREE NOW, aby otrzymać pakiet darmowych przejazdów taxi, do rozdysponowania pośród swoich podopiecznych uchodźców z Ukrainy. Darmowe przejazdy taxi dotyczą 13 polskich miast (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź, Lublin, Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz.), w których operuje FREE NOW. Osoby zainteresowane taką pomocą powinni odezwać się na: ukraina@free-now.com podając informację o reprezentowanej organizacji i jej zapotrzebowaniu. Więcej informacji znajduje się pod TYM ADRESEM.

FREE NOW solidaryzuje się ze społecznością ukraińską i na bieżąco podejmuje działania, które mogą mieć wymiar realnej i trafionej pomocy. Przy wykorzystaniu naszych zasobów oferujemy pomoc w przemieszczaniu się po mieście dla osób, które przybywają z Ukrainy do 13 polskich miast, w których operujemy. Jesteśmy w kontakcie z najważniejszymi organizacjami pozarządowymi, do których kierujemy naszą ofertę, ponieważ wiemy, że to one najlepiej znają aktualne i wciąż dynamicznie zmieniające się potrzeby swoich podopiecznych - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie

FREE NOW angażuje się także w pomoc dla kierowców taxi pochodzenia ukraińskiego, współpracujących z platformą. We kooperacji z partnerami flotowymi oferuje dofinansowanie do przejazdów na granicę polsko-ukraińską dla kierowców, którzy się na nią wybierają. 

- Współpracujemy z ponad 8 tysiącami kierowców w Polsce. Wśród nich Ukraińcy stanowią największą grupę narodowości innej niż polska. Wiemy, że chcą oni pomóc swoim rodakom i bliskim. Nie zapominamy o nich i będziemy wspierać ich w tym trudnym dla nich czasie - dodaje Krzysztof Urban.

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?

Solidarność z Ukrainą FREE NOW wyraża wraz ze swoimi udziałowcami, którzy przeznaczyli już ponad 1 milion EUR na działania pomocowe dla obywateli tego kraju. W krajach bezpośrednio zaangażowanych w szybką pomoc uchodźcom, takich jak Rumunia i Niemcy, FREE NOW również oferuje wsparcie dla organizacji humanitarnych pomagających Ukrainie.