Uchodźcy w punkcie informacyjnym na dworcu głównym

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Uchodźcy w punkcie informacyjnym na dworcu głównym

Wojna na Ukrainie. PFR da mieszkania 2,5 tys. uchodźcom z Ukrainy

2022-03-02 20:28

PFR udostępni bezpłatnie 650 mieszkań uchodźcom z Ukrainy. Zbudowane zostały przez PFR Nieruchomości w ramach rządowego programu mieszkaniowego - przekazał w środę Fundusz. Dodano, że schronienie w nich znajdzie ok. 2,5 tys. osób. Polski Fundusz Rozwoju wyjaśnił, że mieszkania udostępnione będą w trzech lokalizacjach: Krakowie, Dębicy oraz Mińsku Mazowieckim. Dodano, że mieszkania zlokalizowane są na nowych osiedlach oddanych niedawno do użytku.

Szef PFR Paweł Borys podkreślił, że pracownicy Funduszu są bardzo zaangażowani w pomoc dla Ukrainy i uchodźców. "Zapewnimy, że około 2 500 uchodźców – głównie matek z dziećmi – znajdzie bezpieczne i wygodne schronienie oraz poczuje nasze wsparcie" - zaznaczył. Fundacja PFR sfinansuje wyposażenie mieszkań w meble oraz podstawowy sprzęt AGD tak, aby były jak najszybciej gotowe do zamieszkania. Pracownicy i wolontariusze PFR pomogą zakwaterowaniu uchodźców oraz zapewnieniu im potrzebnych środków (np. ręczników, zastawy kuchennej, itp.)" - zapewniono.

Czytaj także: Rusza pociąg humanitarny na granicę z Ukrainą. Będzie zabierał uchodźców

Fundusz wyjaśnił, że udostępnianie mieszkań potrzebującym osobom na co najmniej pół roku będzie prowadzone stopniowo w wymienionych wyżej miastach, w ścisłej współpracy z wojewodami oraz urzędami wojewódzkimi mazowieckim, małopolskim oraz podkarpackim, które koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. "Urzędy będą również udzielać bieżącej pomocy i wsparcia dla mieszkańców lokali" - dodano.

Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?
Wojna na Ukrainie. Tak wygląda sytuacja w Przemyślu
Najnowsze