brexit

i

Autor: Shutterstock brexit

19 czerwca wystartował Brexit! Wielka Brytania twardo za opuszczeniem UE

2017-06-19 14:31

Stało się! To właśnie dziś, 19 czerwca 2017 r., ruszają negocjacje ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Brytyjczycy jasno podkreślają, że, kiedy ta długotrwała procedura się zakończy, chcą mieć ze Wspólnotą jak najluźniejsze relacje. Z kolei Unia chciałaby ugrać jak najwięcej dla siebie. Przez to warunki Brexitu wciąż spowija tajemnica.

19 czerwca rusza pierwsza tura rozmów ws. Brexitu. Rokowania w ciągu tylko dzisiejszego dnia mają potrwać aż siedem godzin i będą podzielone na etapy. Najpierw głos zabiorą główni negocjatorzy, potem ich zastępcy, a na końcu grupy ekspertów. Wszystko to pod okiem Davida Davisa, który w negocjacjach reprezentuje Wielką Brytanię.

ZOBACZ TEŻ: Opłakane skutki Brexitu dla polskich eksporterów

Ten brytyjski minister jasno opowiada się za tzw. twardym Brexitem, który ma polegać na ustaleniu jak najluźniejszych relacji między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. Brytyjczycy nie palą się m.in. do wpłacania gigantycznych kwot do wspólnego budżetu, na co nalega Unia. Wspólnota chciałaby również zapewnienia praw mieszkańcom UE przebywającym na Wyspach.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania zapłaci za Brexit co najmniej 260 mld zł?

Cała procedura Brexitu ma potrwać aż półtora roku. Czas pokaże, czy tyle wystarczy na wypracowanie stanowiska zadowalającego obie strony…

Źródło: businessinsider.com.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze