50 NAJBOGATSZYCH POLEK według „Wprost”. Zobacz kto ma największy majątek [GALERIA]

2017-09-25 12:42

Po raz kolejny tygodnik „Wprost" opublikował listę „50 najbogatszych Polek". Małe roszady na podium, kilka debiutantek i największe zaskoczenie w rankingu – tak da się opisać zestawienie prezentujące majątki najzamożniejszych kobiet w Polsce.

50 najbogatszych Polek zgromadziło majątek równy 25,5 mld złotych. By znaleźć się na liście trzeba było mieć na swoim koncie 46 mln złotych, to jest aż o 15 mln więcej niż w ubiegłym roku. W rankingu pojawiło się 9 debiutantek, a wśród nich największe zaskoczenie – Ewa Chodakowska, znana jako „trenerka wszystkich Polek", która zajęła 47. lokatę.

Choć numerem jeden pozostaje nadal Dominika Kulczyk to trochę „zubożała" - w porównaniu do zeszłego roku straciła 800 mln złotych, ale mimo to nadal jej majątek wyceniany jest na 7,7 mld złotych. Jak sama mówi, nie zabiega o miejsca na liście najbogatszych i bardzo ceni sobie prywatność. Do grupy najbogatszych dołączyła w 2015 roku, kiedy razem z bratem Sebastianem odziedziczyła majątek po swoim zmarłym ojcu – miliarderze Janie Kulczyku. Dominika jest założycielką oraz prowadzi rodzinną fundację Kulczyk Foundation, zasiada w składzie rady nadzorczej Kulczyk Investments, a także jest prezesem kilku spółek.

Sprawdź także: Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Na drugim miejscu najbogatszych znalazła się natomiast Barbara Komorowska – z majątkiem o wiele skromniejszym: 1,9 mld złotych. Ma większościowe udziały w Bakomie – krajowym gigancie produkującym przetwory mleczne. Czuwa także nad spółką Komagra, która zajmuje się produkcją oleju rzepakowego, nad spółką Polskie Młyny oraz Bioagra-Oil.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje matka Dominiki i Sebastiana Kulczyków – Grażyna, która "spadła" z drugiej lokaty. Choć powiększyła swoją fortunę o 100 mln złotych, to na swoim koncie ma o 100 milionów mniej niż jej poprzedniczka - 1,8 mld złotych. Trzecia najbogatsza Polka jest właścicielką największej prywatnej kolekcji sztuki, wycenianej na 100 mln euro (tj. ok. 400 mln złotych). Niegdyś właścicielka Starego Browaru w Poznaniu, który sprzedała za 290 mln euro, a pieniądze zainwestowała w kraju i za granicą. Oprócz angażowania się we wsparcie sztuki i artystów, zajmuje się również działalnością filantropijną oraz finansowaniem polskich start-upowców. Poza podium znalazła się Elżbieta Kaczmarek – z fortuną wartą 1,77 mld złotych, która wspólnie z mężem Bogdanem stoi na czele dwóch spółek meblarskich – Correct i Com.40.

Zobacz także: 10 najbogatszych Polek. Na czele córka z matką [GALERIA]

Na piątej lokacie uplasowała się Teresa Mokrysz z rodziną, stojąca na czele jednej z największych firm rodzinnych – Mokate – producenta m.in. kaw i herbat. Ich majątek wart jest 1,3 mld złotych. Pierwszą dziesiątkę zamyka Aldona Wejchert z dziećmi (1,2 mld złotych majątku), Katarzyna Frank-Niemczycka (900 mln złotych), Solange Olszewska (800 mln złotych), Anna Podniesińska (800 mln złotych), Małgorzata Adamkiewicz (750 mln złotych).

Polecamy: Ile musiałbyś pracować na majątek Kulczyków?

Warto przeczytać: Dominika i Sebastian Kulczyk, na czele listy 100 najbogatszych Polaków

Źródło: /Wprost

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze