Bakterie i brud na zabawkach.  Jak czyścić i dezynfekować zabawki malucha?

i

Autor: Getty images Szwed: nie ma planów podniesienia "500 plus”

Waloryzacja 500 plus? Wiceminister Stanisław Szwed stawia sprawę jasno

2022-06-09 10:33

Wraca temat waloryzacji 500 plus. - Nie ma planów podniesienia wysokości świadczenia z programu Rodzina 500 plus, w rządzie nie ma w tej chwili dyskusji na ten temat - powiedział w środę wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Wiceszef MRiPS był pytany w Polsat News o to, czy świadczenie Rodzina 500 plus zostanie podwyższone np. do 700 zł.

500 plus - nie ma takiej dyskusji

"Nie ma takich planów. 500 plus pozostaje" – oświadczył Szwed. Dodał, że oprócz programu Rodzina 500 plus są jeszcze inne formy wspierania rodzin. Wskazał w tym kontekście m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i wyprawkę szkolną.

Dopytywany, czy w rządzie trwa dyskusja o podniesieniu wysokości świadczenia, wiceminister odparł: "W tej chwili nie ma takiej dyskusji".

EKG 2022: Sebastian Skuza

500 plus - Wachlarz pomocy

"Jest szeroki wachlarz pomocy dotyczący polityki rodzinnej. Walczymy z inflacją i inne działania podejmujemy, by z jednej strony hamować inflację, a z drugiej pomóc grupom, które są najsłabsze" – dodał.

Program "Rodzina 500 plus" ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na dochody rodziców i liczbę dzieci w rodzinie.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze