Bakterie i brud na zabawkach.  Jak czyścić i dezynfekować zabawki malucha?

i

Autor: Getty images Szwed: nie ma planów podniesienia "500 plus”

Waloryzacja 500 plus? Wiceminister Stanisław Szwed stawia sprawę jasno

2022-06-09 10:33

Wraca temat waloryzacji 500 plus. - Nie ma planów podniesienia wysokości świadczenia z programu Rodzina 500 plus, w rządzie nie ma w tej chwili dyskusji na ten temat - powiedział w środę wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Wiceszef MRiPS był pytany w Polsat News o to, czy świadczenie Rodzina 500 plus zostanie podwyższone np. do 700 zł.

500 plus - nie ma takiej dyskusji

"Nie ma takich planów. 500 plus pozostaje" – oświadczył Szwed. Dodał, że oprócz programu Rodzina 500 plus są jeszcze inne formy wspierania rodzin. Wskazał w tym kontekście m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i wyprawkę szkolną.

Dopytywany, czy w rządzie trwa dyskusja o podniesieniu wysokości świadczenia, wiceminister odparł: "W tej chwili nie ma takiej dyskusji".

EKG 2022: Sebastian Skuza

500 plus - Wachlarz pomocy

"Jest szeroki wachlarz pomocy dotyczący polityki rodzinnej. Walczymy z inflacją i inne działania podejmujemy, by z jednej strony hamować inflację, a z drugiej pomóc grupom, które są najsłabsze" – dodał.

Program "Rodzina 500 plus" ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na dochody rodziców i liczbę dzieci w rodzinie.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Najnowsze