Michał Cieślak

i

Autor: Jacek Dominski/REPORTER Michał Cieślak

Minister Cieślak do dymisji. Zobacz, jaki ma majątek i ile zarabia

2022-06-08 21:21

Oczekuję od ministra w KPRM ds. samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji; jak się nie poda, będzie odwołany - oświadczył w środę w Sochaczewie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński. Sprawa ma związek z incydentem jaki miał miejsce w Pacanowie. Kaczyński swoje spotkanie z mieszkańcami Sochaczewa rozpoczął od - jak mówił - sprawy, która bulwersuje dużą część opinii publicznej, czyli sprawy ministra Cieślaka. Jaki jest majątek ministra Cieślaka?

Skarga ministra

Redakcja portalu wyborcza.pl w Kielcach napisała we wtorek, że naczelniczkę poczty z Pacanowa (Świętokrzyskie) czekają surowe konsekwencje za to, że pożaliła się ministrowi w KPRM ds. samorządu Michałowi Cieślakowi na drożyznę. "GW" napisała, że wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS poseł Partii Republikańskiej przyszedł do placówki, by odebrać listy. Naczelniczka poczty w rozmowie z gazetą przyznała, że kiedy go rozpoznała, pożaliła mu się na obecną sytuację związaną z drożyzną.

"W błyskawicznym tempie została wezwana na dywanik. Usłyszała, że zostanie zwolniona. Poczta Polska przyznaje tyle, że skarga ministra na naczelnik wpłynęła i jest wyjaśniana" - podał portal. Według wyborcza.pl naczelnik jeszcze w piątek została odsunięta od kierowania pocztą w Pacanowie. Formalnie wypowiedzenia nie dostała, a obecnie przebywa na urlopie.

EKG 2022: Sebastian Skuza

Dymisja ministra

Oczekuję od ministra w KPRM ds. samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji; jak się nie poda, będzie odwołany - oświadczył w środę w Sochaczewie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński. Sprawa ma związek z incydentem jaki miał miejsce w Pacanowie.

Kaczyński swoje spotkanie z mieszkańcami Sochaczewa rozpoczął od - jak mówił - sprawy, która bulwersuje dużą część opinii publicznej, czyli sprawy ministra Cieślaka. Szef PiS podkreślał, że jego ugrupowanie radyklanie różni się od politycznych przeciwników. "Oni by pewnie uważali, że wszystko jest w porządku, bo przecież dla nich nawet ludzie, którzy mają już rozprawę sądową są w porządku" - mówił, zaznaczając, że nie chce wskazywać na nazwiska.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?

Majątek Cieślaka

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Michała Cieślaka posiada on środki pieniężne w walucie polskiej w kwocie około 160 tys. zł. Ponadto jest właścicielem domu o powierzchni 90 m2 o wartości około 120 tys. zł, oraz mieszkania o powierzchni 31 m2 o wartości około 100 tys. zł.

Posiada także gospodarstwo rolne o powierzchni 4,81 ha o wartości około 120 tys. zł. Wśród pozostałych nieruchomości minister wpisał mieszkanie z garażem o powierzchni 43 m2 o wartości około 250 tys. zł. Posiada również samochód marki Renault Scenic z 2006 r. o wartości 11 tys. zł.

To tylko niektóre z wypisanych w oświadczeniu majątkowym nieruchomości. Cieślak ma również zaciągnięte dwa kredyty mieszkaniowe - jeden na 442 tys. zł, drugi - 500 tys. zł.

Listen to "Polacy zadłużają się na potęgę. Prawie 2,5 miliona osób jest winnych już ponad 45 miliardów zł." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze