Podwyżki dla nauczycieli

i

Autor: Andrea Piacquadio / pexels Podwyżki dla nauczycieli

500 plus dla nauczycieli. Jak złożyć wniosek? Kiedy otrzymasz pieniądze? ZNAMY SZCZEGÓŁY

2020-11-19 10:37

Nauczyciele otrzymają 500 złotych rekompensaty za zakup sprzętu potrzebnego do edukacji w trybie zdalnym. Wczoraj minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie w tej sprawie. 500 plus dla nauczycieli będzie dostępne do 7 grudnia. Szef resortu przedstawił szczegóły pomocy, jaką rząd chce przeznaczyć dla pedagogów podczas nauczania zdalnego. Sprawdź, jak dostać pieniądze.

Minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał wczoraj rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej. Zgodnie z nim nauczyciele będę mieli dofinansowanie do 500 zł zakupu sprzętu do nauki zdalnej: akcesoriów komputerowych lub oprogramowania. Według wyliczeń przedstawionych przez szefa resortu nowy program będzie kosztować budżet 300 milionów złotych. Od kiedy bon dla nauczycieli? Jak dostać bon nauczycielski 500 plus? Sprawdź poniżej. 

ZOBACZ TEŻ: 2000 zł dla PRACOWNIKÓW na etacie i umowie zlecenie. Kto i kiedy może dostać pieniądze?

PILNE! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Ostatnie dni! Nie powiesz? Grozi kara!
  • 500 plus dla nauczycieli - kto dostanie pieniądze? 

Zgodnie z nowelą dofinansowanie należy się nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami. Wsparciem nie będą objęci nauczyciele przedszkoli, oddziałów przedszkolnych czy innych form wychowania przedszkolnego. Dofinansowanie można uzyskać tylko na zakupy dokonane między 1 września a 7 grudnia.

  • Kiedy wpłyną pieniądze? 

Kiedy pedagodzy otrzymają środki na zakup sprzętu? Dofinansowanie ma zostać wypłacone w terminie do 31 grudnia 2020 r. - 25 listopada przekażemy na rachunki poszczególnych organów prowadzących – w zdecydowanej większości przypadków na rachunki samorządów – środki finansowe, które w stu procentach pokryją tę refundację – przekazał Czarnek.

  • Jak złożyć wniosek? 

Aby uzyskać refundację, należy wypełnić wniosek udostępniony przez MEN i dołączyć do niego należy również dowód zakupu sprzętu. Wniosek wraz z imiennymi rachunkami nauczyciel będzie składał w szkole, w której jest zatrudniony. Jeśli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek może złożyć dyrektorowi tylko jednej z tych placówek. Następnie wnioski zebrać mają dyrektorzy szkół, którzy przekażą je dalej do samorządów. Wniosek należy złożyć do 7 grudnia 2020 r. 

Wniosek będzie zawierał:

  1. imię i nazwisko oraz numer PESEL nauczyciela;
  2. informacje o rodzaju zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi, o których dofinansowanie ubiega się nauczyciel, oraz koszt ich zakupu;
  3. w przypadku nauczyciela zatrudnionego jednocześnie w więcej niż jednej jednostce systemu oświaty – oświadczenie nauczyciela, że nie złożył i nie złoży wniosku w innych jednostkach systemu oświaty;
  4. podpis nauczyciela.
  • Na co można wydać pieniądze?

Bon na 500 plus będzie można przeznaczyć na zakup monitora, laptopa, statywu, kamery internetowej, słuchawek, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, nośnika danych czy nawet smartfona. Za 500 plus można również sfinansować zakup oprogramowania lub rachunki za internet.

SPRAWDŹ TAKŻE: Polska straci miliardy przez ten konflikt. Czy to koniec świadczeń 500 plus?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze