500 plus. Kiedy wypłaty 500 plus w lutym 2021 w Bydgoszczy? [TERMINY WYPŁAT 500 PLUS BYDGOSZCZ LUTY 2021]

i

Autor: Pixabay 500 plus. Kiedy wypłaty 500 plus w lutym 2021 w Bydgoszczy? [TERMINY WYPŁAT 500 PLUS BYDGOSZCZ LUTY 2021]

500 plus z Unii Europejskiej. Jest oficjalne oświadczenie ZUS

2021-03-03 16:09

Świadczenie 500+ płacone w euro zamiast w złotówkach. Wieść o unijnym 500 plus rozeszła się w w internecie w szybkim tempie. Nic dziwnego. Beneficjentów 500 plus w Polsce jest dużo, a świadczenie nie jest waloryzowane w związku z czym teraz realnie warte jest teraz nie 500 zł a ok. 450 zł. W związku z tą sytuacją pobierający świadczenie rodzinne 500 plus szukają informacji o zmianach przepisów lub ewentualnej waloryzacji świadczenia rodzinnego. Wiadomość o unijnym 500 plus dotarła szybko do urzędników ZUS. W tej sprawie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał nawet specjalne oświadczenie. Jakie jest stanowisko ZUS wobec świadczenia 500 plus wypłacanego w euro zamiast w złotówkach.

ZUS o unijnym 500 plus

Wieść o unijnym 500 plus obiegła internet. Świadczenie rodzinne miało być wypłacane w euro zamiast w złotówkach. Taka perspektywa spodobała się beneficjentom 500 plus na tyle, że rozeszła się w sieci w błyskawicznym tempie. Skąd się wzięło unijne 500 plus? Z propozycji, jaką przedstawiały osoby podające się za urzędników ZUS. Oferowały one pomoc w pozyskaniu świadczenia 500 plus płaconego w euro nie w złotówkach. Na stanowisko ZUS nie trzeba było długo czekać. - Wszystkie oferty pomocy w uzyskaniu tego świadczenia to próby oszustwa i wyłudzenia pieniędzy, a „unijne 500 plus” po prostu nie istnieje – dowiadujemy się z oświadczenia. Wiadomo, że do prób oszustwa na tzw. unijne 500 plus doszło w Bydgoszczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał informację o tym, że kobieta, której tożsamości nie zidentyfikowano, a przedstawiała się jako pracownik ZUS, oferowała seniorom nowe świadczenie – 500 plus płacone w euro. Kobieta odwiedzała domy emerytów, robiła wywiad podczas którego weryfikowała ich sytuację materialną, a na koniec sugerowała podpisanie specjalnego wniosku o świadczenie 500 plus, które wypłacane byłoby przez Unię Europejską.

To koniec 500+? Jarosław Kaczyński podjął zaskakującą decyzję!

Sonda
Czy 500 plus powinno być wypłacane w euro z Brukseli?
Express Biedrzyckiej - Sławomir Nitras: Tusk nie powinien był zabierać pieniędzy z OFE

Przypominamy. ZUS ostrzega przed nowym oszustwem i jasno informuje, że nie ma takiego świadczenia jak 500 plus dla seniorów z Unii Europejskiej. Świadczenie rodzinne 500 plus wypłacane jest na dzieci, po złożeniu specjalnego wniosku on line lub drogą tradycyjną. Osoby oferujące pomoc w ubieganiu się o zdobycie świadczenia 500 plus z Unii Europejskiej nie są urzędnikami ZUS, a jedynie się pod nich podszywają. To nowa metoda oszustwa.

SZOK! 500 plus dla ubogich. Będzie próg dochodowy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze