500 plus. Zapomniałeś złożyć nowy wniosek? Sprawdź, co możesz zrobić

2017-09-01 0:19
Emeryci i 500 plus
Autor: Shutterstock 500 plus spowodowało, że gospodarka ruszyła z kopyta.

Do 31. sierpnia można składać nowe wnioski o pieniądze w ramach programu 500 Plus w nowym okresie rozliczeniowym. Nie oznacza to, że rodzice, którzy zrobią to po terminie, w ogóle nie otrzymają wypłat. Stracą jednak ich ciągłość.

Wniosek o 500 Plus na nowy okres rozliczeniowy można było składać od 1. do 31. sierpnia. Wszyscy ci, którzy nie chcą stracić ciągłości wypłat muszą zrobić to do tego terminu. Najszybciej uda się to przez Internet, bowiem w urzędach mogą zastać nas długie kolejki. Nowy okres rozliczeniowy będzie trwał od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku. Wszyscy ci, którzy złożą wniosek w terminie otrzymają świadczenie za październik do 31 października tego roku.

Zobacz także: Ważne zmiany w 500 plus od 2018 roku

Złożenie wniosku we wrześniu będzie skutkowało tym, że świadczenie będzie wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik. Jeśli zrobimy to w październiku, wypłata nastąpi do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad. Jednak złożenie wniosku później niż w październiku sprawi, że wyrównania za wcześniejsze miesiące nie będzie, a świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za poprzednie miesiące w ramach obecnego okresu rozliczeniowego. Wypłata będzie następować wtedy co miesiąc, na bieżąco.

Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej podało, że do tej pory złożono już 1,93 mln wniosków.

Sprawdź koniecznie: Jak obliczyć dochód do 500 Plus w ramach PIT-37? [PORADNIK]

Polecamy: Ile za te same produkty w Lidlu płaci Niemiec, a ile Polak? [PORÓWNANIE CEN]

Warto przeczytać: Dom jednorodzinny w programie Mieszkanie plus

Źródło: /Super Biznes /MRPiPS

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze