500 zł na dziecko: 4 tys. zł na jedną rodzinę. Nowy rekord padł w Katowicach

2016-04-13 16:17
Katowice
Autor: Shutterstock Katowicki spodek

Rządowy program "Rodzina 500+" działa póki co bez większych zastrzeżeń. W całej Polsce zaczynają się wypłaty świadczeń. We wtorek pisaliśmy o wielodzietnej rodzinie z Łodzi, która otrzyma aż 2,5 tys. zł. Okazuje się, że pewna rodzina z Katowic dostanie dziś znacznie wyższy przelew z 500+, bo aż 4 tys. zł.

Jeszcze dziś, tj. w środę 13.04, jedna z katowickich rodzin otrzyma aż 4 tysiące złotych w ramach świadczenia wychowawczego. Informację potwierdza nam rzecznik prasowy urzędu miasta w Katowicach Maciej Stachura. - Dziś w Katowicach robimy przelew dla rodziny z ósemką dzieci - mówi w rozmowie z Superbiz.pl. To aż o 1,5 tys. zł więcej niż rodzina z Łodzi o której pisaliśmy we wtorek.

Przy okazji Katowice pochwaliły się innymi danymi dotyczącymi 500+ na Śląsku.

Zobacz koniecznie: Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne? [PORADNIK]

Kiedy inne rodziny mogą spodziewać się pieniędzy? O tym decydują samorządy. Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wiele decyzji zapadnie już w kwietniu. W tym miesiącu świadczenia powinny również trafić do beneficjentów. Jednak w miastach takich jak Warszawa, gdzie jest aż 150 tys. decyzji do wydania, proces rozpatrywania wniosków może potrwać dłużej.

- W pierwszym okresie gmina ma trzy miesiące na wydanie decyzji. Nie ma znaczenia to, jakiego dnia rodzina złoży wniosek – w piątek, sobotę czy wtorek, ze względu na to, że czas na wypłatę pieniędzy jest długi. (...) Gminy mogą przyjmować różne strategie rozpatrywania wniosków. Ważne, żeby mieściły się w trybie trzymiesięcznym. – wyjaśniał w TVN24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Mieszkasz w Katowicach? Zobacz listę miejsc, w których możesz złożyć wniosek o 500 zł na dziecko

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze