Komornik nie zabierze 500 zł na dziecko

i

Autor: Shutterstock Komornik nie zabierze 500 zł na dziecko

500+: został powołany sztab antykryzysowy. Są efekty

2016-05-08 14:40

Od niedzieli można korzystać z platformy ePuap ze zaktualizowanym oprogramowaniem. W piątek i sobotę system nie działał.

Do 1 lipca przez ePuap wyślemy wniosek o 500 zł na dziecko. Osoby, które chiały złożyć w weekend wniosek o świadczenie wychowawcze przez platformę ePuap, musiały czekać do dzisiaj. „System ePUAP. zaliczył ciężkie #tangodown i przed nocą sobota/niedziela raczej go nie podniesiemy" - pinformował w nocy z piątku na sobotę na swoim profilu na Twitterze Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji.

MC potwierdziło powagę problemu. „Dość poważna awaria ePUAP. Sztab antykryzysowy wdraża plan awaryjny, by ją szybko wyeliminować. Za niedogodności przepraszamy" – napisał Manys w mediach społecznościowych. Centralny Ośrodek Informatyki – rządowa instytucja, która czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem e-administracji publicznej, w weekend pracowała nad usunięciem awarii.

Przeczytaj również: 500+: Polacy za granicą nie dostaną 500 zł na dziecko

W niedzielę rano platforma ePuap zaczęła działać prawidłowo. Przy okazji system został zaktualizowany.

Epuap stworzono, aby ułatwić komunikację między obywatelami a urzędami. W praktyce system czasem ją utrudnia. Nie po raz pierwszy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej przestała działać. Pracowała wadliwie m.in. podczas debiutu programu „Rodzina 500 plus" 1 kwietnia.

Może zainteresować cię także: 5 najczęstszych błędów we wniosku o 500 zł na dziecko. Jak je poprawić

Zarejestrowani użytkownicy platformy ePuap mają możliwość wysłania wniosku o 500 zł na dziecko za jej pośrednictwem. Jednak większość potencjalnych beneficjetów programu „Rodzina 500plus" woli złożyć formularz osobiście albo za pośrednictwem swojego banku. W kwietniu na kilkaset tysięcy wniosków wysłanych online, aż 95 proc. złożono przez systemy bankowości elektronicznej. Pozostałe 5 proc. przypadło na trzy kanały internetowe przygotowane na tę okoliczność przez rząd – platformę ePUAP, PUE ZUS (Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) i system Emp@tia

Źródła: epuap.gov.pl, finanse.wp.pl, tvn24bis.pl, twitter.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze