Allegro drożeje! Serwis podnosi kolejne stawki

2019-08-07 18:04 WSB
Allegro
Autor: archiwum se.pl

Popularna platforma aukcyjna Allegro znowu podnosi ceny. Więcej zapłacimy za przedmioty z kategorii Akcesoria samochodowe oraz Zabawki. To jednak nie jedyne zmiany w Allegro. Zobacz, co się zmieni na platformie od połowy sierpnia 2019 roku.

Jak informuje portal Bankier.pl, już od 14 sierpnia 2019 roku użytkownicy Allegro ponownie przeżyją małą rewolucję. Zmiany na platformie sprzedażowej i aukcyjnej dotyczyć będą przede wszystkim następujących kategorii:

- Akcesoria samochodowe – Elektronika samochodowa - postanowiono wyrównać wysokość prowizji, która obecnie wynosi 9 proc., a w niektórych podkategoriach – 5 proc., ale nie więcej niż 50 zł. Od połowy sierpnia będzie ona wynosić 9 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 15 zł oraz 13,5 zł plus 6 proc. od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Allegro zaznacza też, że bez względu na koszt przedmiotu prowizja nie będzie wyższa niż 50 zł.

- Dziecko – Zabawki (z wyjątkiem podkategorii Klocki i Gry) - 10 proc. prowizja wskoczy na poziom 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł lub 6 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

- Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki (w ramach akcesoriów samochodowych) - prowizja obecnie wynosi 8  proc., ale nie więcej niż 50 zł. Od 14 sierpnia 2019 roku zamknie się ona w 9 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł i 4,5 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Miłość po polsku KOSZTUJE. Tyle płacimy za ślub, rozwód i alimenty

Allegro zmieni także prowizję od sprzedaży w ofertach wyróżnionych.

- We wszystkich kategoriach będzie ona wynosić 50 proc. wartości prowizji od sprzedaży obowiązującej w danej kategorii. Obecnie stawka dodatkowej prowizji od sprzedaży w zależności od kategorii wynosi od 40 proc. do 50 proc. wartości prowizji od sprzedaży – informuje serwis i dodaje, że usunięta zostanie podkategoria uszkodzonych urządzeń w dziale Tablety, która zostanie przeniesiona do Urządzeń (w ramach kategroii Tablety). W usuniętej podkategorii obowiązywała stawka 9 proc. prowizji, a w nowej – 4 proc. 

Najnowsze