Allegro kontra Amazon. Gdzie znajdziesz tańsze produkty? Sprawdź!

Praca w Amazon czeka na chętnych!
Autor: Amazon

Analitycy Dealavo porównali ceny 1000 najpopularniejszych produktów w różnych kategoriach oferowanych przez Amazon i Allegro. Wynik - Amazon nie oferuje lepszych cen niż Allegro – na allegro tańsza elektronika, produkty z kategorii zdrowie i uroda, Są średnio o 15 proc. tańsze. Niektóre gry też tańsze, książki w takiej samej cenie na Amazonie

Firma Dealavo, specjalizująca się w monitoringu e-commerce, poddała 2 marca analizie ponad 1000 najpopularniejszych produktów, obejmujących kategorie najchętniej kupowane przez Polaków, m.in. elektronikę, zabawki, książki czy wyposażenie do domów i ogrodów. Dealavo podkreśla w swojej analizie, że polski rynek jest bardzo wrażliwy cenowo. "Okazuje się, że w przypadku większości analizowanych produktów Allegro oferuje niższe lub co najmniej takie same ceny jak Amazon" - napisano w raporcie Dealavo.

MEGA promocje w Lidlu. Perfumy LEGENDARNEJ marki za grosze. PETARDA!

Z analizy wynika, że przykładowo produkty z kategorii elektronika były w najniższych cenach na Allegro. Podobnie z produktami z kategorii zdrowie i uroda – na Allegro są one średnio o 15 proc. tańsze. Amazon ruszył we wtorek 2 marca z oficjalną polską wersją platformy. Klienci mogą kupić przedmioty za pośrednictwem serwisu amazon.pl, bez przekierowań na niemiecką wersję portalu. Wśród produktów oferowanych przez e-commercowego giganta, założonego przez Jeffa Bezosa, znaleźć można m.in. elektronikę, książki, artykuły domowe, meble, komputery, artykuły gospodarcze oraz zabawki.

To była najdłuższa walka Michalczewskiego. Spór o prawa do napoju rozstrzygnięty

Dealavo to spółka oferująca rozwiązania do analityki e-commerce dla sklepów internetowych i producentów. Specjalizuje się w oprogramowaniu do monitoringu i automatyzacji cen dla e-sklepów oraz rozwiązaniach z zakresu DPSM (Distribution, Pricing, Shelving, Merchandising) dla producentów. Dealavo oferuje swoje usługi na 32 rynkach.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze