Allegro

i

Autor: Shutterstock

Zwolnienia

Allegro zwalnia w Czechach. Czy w Polsce będzie to samo?

2023-03-10 15:55

Grupa Allegro zwolniła kilkadziesiąt osób w Czechach - wynika z wypowiedzi rzecznika spółki Marcina Gruszki dla PAP Biznes. Czy kolejne zwolnienia będą dotyczyły Polski?

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynika, że zwolniono około 50 osób z Grupy Mall, na rynku pojawiły się pogłoski o planach zwolnień w Polsce. Rzecznik spółki Marcin Gruszka nie skomentował pogłosek o planach zwolnień w Polsce.

Allegro zwalnia czeskich pracowników. "Pomagamy im w znalezieniu nowego zatrudnienia"

"Generalnie mamy zasadę nie komentowania plotek. Nie jest żadną tajemnicą, że przygotowujemy się do startu naszego modelu marketplace i strony allegro .cz na rynku czeskim i proces regionalnej integracji jest już bardzo zaawansowany. Chcemy jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby klientów i dlatego też dostosowujemy nasze struktury do nowych wyzwań. Zależy nam, aby nasze zespoły współpracowały ze sobą we wszystkich sześciu krajach, dlatego – po dokładnych analizach – zdecydowaliśmy się na zmiany organizacyjne w MALL-u" - powiedział rzecznik Allegro, pytany, czy to prawda, że w Czechach straciło pracę około 50 osób i czy Allegro planuje zwolnienia w Polsce.

"Warto podkreślić, że zapewniamy wsparcie tym kilkudziesięciu osobom, z którymi się pożegnaliśmy. Pomagamy im w znalezieniu nowego zatrudnienia. Zadbaliśmy także o to, aby wszyscy otrzymali odpowiednią, dostosowaną do stażu pracy odprawę, jako uznanie ich zaangażowania i pracy. Firmy technologiczne na całym świecie zwalniają, co związane jest bezpośrednio z trudną globalną sytuacją ekonomiczną. My też zareagowaliśmy na te wyzwania wyraźnie ograniczając nowe zatrudnienie we wszystkich spółkach począwszy od połowy 2022 roku" - dodał.

Obecnie w grupie Allegro pracuje około 7.000 osób.

Giganci e-commerce zwalniają pracowników

Z informacji opublikowanych przez Business Insider wynika, że Zalando ma w planach likwidację kilkuset miejsc pracy - ale jak podkreślają przedstawiciele firmy - polscy pracownicy "mogą spać spokojnie". 

Drugą firmą jest Amazon, który podjął decyzję o zamknięciu dużego centrum logistycznego pod Berlinem. Placówka zatrudniała 600 pracowników.

Sonda
Czy obawiasz się masowych zwolnień w pracy?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze