NBP

i

Autor: shutterstock

Monety od NBP

Będą nowe monety! Jedna z nich o nominale aż 200 zł. Zapłacisz nią w sklepie

2023-01-17 10:32

Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu dwie monety kolekcjonerskie; srebrną o nominale 20 zł oraz złotą o nominale 200 zł. Monety upamiętniają Powstanie Styczniowe z okazji jego 160. rocznicy – poinformował NBP.

Monety od NBP z nominałem aż 200 zł

W poniedziałek Narodowy Bank Polski poinformował o wprowadzeniu do obiegu dwóch monet kolekcjonerskich; srebrnej o nominale 20 zł oraz złotej o nominale 200 zł. Należą one do serii "160. rocznica Powstania Styczniowego", upamiętniając "jedno z najważniejszych wydarzeń w dziewiętnastowiecznej historii Polski" – przekazano. Jak dodano, złota moneta została wyemitowana w nakładzie do 1200 sztuk, a srebrna do 10 000 sztuk. Wskazano, że kupić je można w Oddziałach Okręgowych NBP oraz sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

Monety i banknoty kolekcjonerskie NBP są sprzedawane w opakowaniu handlowym wraz z certyfikatem – zwrócono uwagę. Zgodnie z oświadczeniem NBP, kolejna emisja jest zaplanowana na 26 stycznia 2023 r. Planowane jest wprowadzenie do obiegu złotej monety o nominale 500 zł oraz srebrnej monety o nominale 50 zł z serii „Skarby Stanisława Augusta” – „Stanisław Leszczyński”. 

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Najnowsze