Mateusz Morawiecki konferencja

i

Autor: Krystian Maj KPRM Etapy znoszenia obostrzeń. Otwarcie galerii handlowych już w przyszłym tygodniu!

PILNE! Będzie luzowanie obostrzeń! Sprawdź, co będzie otwarte od 1 lutego

2021-01-25 13:49

Koronawirus w Polsce wywołał szereg obostrzeń. Już jutro premier Mateusz Morawiecki ma poinformować Polaków o częściowym luzowaniu ograniczeń gospodarczych. Niemal pewne jest, że 1 lutego rząd otworzy galerie handlowe. Zobacz, co jeszcze zostanie otwarte.

Rząd rozważa ponowne luzowanie obostrzeń. Ma to nastąpić prawdopodobnie 1 lutego. Już jutro w tej sprawie ma ogłosić decyzje premier Mateusz Morawiecki - dowiedziało się radio RMF FM.

Pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego - tak urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiadają jutrzejszą konferencję prasową szefa rządu - czytamy na stronie internetowej radia. Które sektory gospodarki będzie odmrażać rząd od 1 lutego?

ZOBACZ: Dlaczego solaria tak długo są nieczynne? Kiedy otworzą solaria, sauny i salony masażu

Jutro szef rządu prawdopodobnie ogłosi, że od 1 lutego będą ponownie otwarte galerie handlowe. Na jakie poluzowanie obostrzeń mogą jeszcze liczyć Polacy? Jak podaje radio, "Polacy mogą spodziewać się także już wkrótce otwarcia hoteli dla 25 lub 50 % klientów". Zła wiadomość jest taka, że gastronomia oraz siłownie i kluby fitness nadal pozostaną zamknięte.

Rząd w połowie stycznia zdecydował, że obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii będą przedłużone do końca tego miesiąca. Obowiązuje m.in. zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków. W piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiadał, że otwarcie galerii handlowych, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, powinno być możliwe od 1 lutego.

SPRAWDŹ: Minister Niedzielski reaguje na sprzeciw przedsiębiorców i zapowiada otwieranie gospodarki

Sonda
Czy Twoim zdaniem obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce powinny zostać już zniesione?
Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Rozumiem frustrację, żal i złość przedsiębiorców
Najnowsze