Będzie nowe 500 plus. Prezydent Duda zdecydował

2019-10-09 7:54 WSB
Prezydent Andrzej Duda
Autor: Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że swoje 500 plus otrzyma kolejna grupa zawodowa. Tym razem chodzi o żołnierzy zawodowych. To oni, dzięki decyzji zwierzchnika Sił Zbrojnych RP Andrzeja Dudy mają w 2020 roku otrzymać znaczące podwyżki. O zwiększenie uposażenia żołnierzy prosił prezydenta minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Sprawdź, jakie podwyżki otrzymają wojskowi.

Andrzej Duda, prezydent RP, podczas spotkania z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Nowej Dębie na Podkarpaciu zapowiedział, że zawodowi wojskowi otrzymają swoje 500 plus.

- Przeciętne uposażenie wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł - obiecał prezydent ale zaznaczył, że wzrost pensji żołnierzy zawodowych może być faktycznie jeszcze wyższy. - Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020 - przypomniał Andrzej Duda. W rozmowie z PAP podziękował także premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, bowiem to jego rząd uwzględnił w przyszłorocznym budżecie nowy mnożnik wynagrodzeń żołnierzy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: ZUS kontra kobiety z dziećmi. „Prawdziwa Matka Polka nie potrzebuje snu!”

Oznacza to, że w 2020 roku przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych, wliczając w to dodatki i miesięczną równowartość dodatkowego uposażenia rocznego wyniesie 6153 zł w stosunku do obecnych 5529 zł. Kwota bazowa dla wojskowych wyniesie 1614,69 zł zamiast 1523,29 zł, a wspomniany mnożnik wynagrodzeń ustawiony zostanie na poziomie 3,811, a nie, jak jest obecnie, 3,63.

O taką propozycję z ust prezydent zabiegał, jak informował portal money.pl, szef MON Mariusz Błaszczak.

TOP 25. Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Oszuści mają nową metodę. Tym razem to program 500+ dla osób niepełnosprawnych. Posłuchajcie rzeczniczki lubuskiego ZUS-u Agaty Muchowskiej
Najnowsze