senior domy opieki

i

Autor: Shutterstock

Będzie specjalny dodatek dla osób, które nie pójdą na emeryturę?

2018-01-09 17:41

Osoby, którą mogą przejść na emeryturę, a tego nie zrobią, mogą mieć dodatkową motywację. Zwiększają się szanse na to, że za kolejne ponadprogramowe lata pracy będą dodatkowe pieniądze – nawet 10 tys. zł.

W perspektywie czasu zmniejszenie wieku emerytalnego nie jest obojętne dla kasy w ZUS. Jak podaje portal money.pl,  może wrócić pomysł wprowadzenia dodatku pieniężnego dla osób, które nie będą szybko odchodziły na emeryturę.

Zobacz: Emerytury 2018 - komu przysługuje emerytura minimalna

Najbardziej prawdopodobny ma być specjalny dodatek pieniężny dla osób, które o dwa lata przedłużą swoją pracę. Serwis podaje, że może to być nawet 10 tys. zł. Skąd taka właśnie kwota? W ciągu roku tyle składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe, NFZ i podatek dochodowy odkłada do budżetu osoba zarabiająca 3 tys. zł brutto na umowę o pracę. W ciągu dwóch lat takich składek jest już ponad 20 tys. zł. Zdaniem serwisu połowę tej kwoty można by przeznaczyć na specjalne dodatki dla osób, które odroczą swoje przejście na emeryturę.

Przeczytaj: Możesz więcej dorobić do emerytury

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze