banknot 500 zł

i

Autor: Shutterstock; Tomasz Radzik/Super Express; Paweł Jaskółka/Super Express banknot 500 zł

Świadczenia socjalne

Będzie waloryzacja 500 plus? Ważny polityk PiS powiedział to otwarcie

2023-03-16 12:10

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w jednym z porannych programów politycznych podkreślił, że już pod koniec czerwca przedstawiona zostanie część programu wyborczego partii rządzącej. Zdradził również co z waloryzacją programu 500 plus.

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski był gościem programu "Kwadrans Polityczny" na antenie TVP1. W rozmowie z dziennikarzem Marcinem Wikło polityk zdradził szczegóły dotyczące programu wyborczego partii rządzącej. Poinformował również czy świadczenie 500 plus zostanie zwaloryzowane.

Sekretarz generalny PiS o programie wyborczym partii rządzącej

"Jesteśmy w trakcie rozmów z Polakami, mamy spotkania, były spotkania w sobotę, w niedzielę pana premiera, pani premier Beaty Szydło, pani marszałek Witek w różnych częściach kraju. Rozmawiamy z Polakami właśnie o programie, chcemy usłyszeć od Polaków jak przyjęli dotychczasowe nasze działania i czego oczekują, do czego aspirują" - powiedział na antenie TVP 1 Krzysztof Sobolewski.

Sekretarz generalny PiS zdradził również, kiedy partia przedstawi swój program wyborczy. "Podsumowaniem będzie nasz kongres programowy, konwencja programowa, prawdopodobnie pod koniec czerwca bądź na początku lipca, gdzie przedstawimy pierwszą część programu, z którym chcemy iść na wybory i przekonać tym programem Polaków do tego, aby nam zaufali po raz kolejny i powierzyli mandat do rządzenia na kolejne cztery lata". 

Waloryzacja 500 plus. Polityk nie pozostawia wątpliwości

Krzysztof Sobolewski poruszył kwestie waloryzacji programu 500 plus. Polityk zdradził, czy świadczenie socjalne doczeka się waloryzacji w obliczu wysokiej inflacji.

"Waloryzacja 500 plus nie jest w tej chwili tematem rozmów jakichkolwiek, przynajmniej w kierownictwie PiS. Tutaj nie ma tego tematu, to od razu mówię, chciałbym przeciąć te spekulacje" - oświadczył sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane przez inflację?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze