Msza święta

i

Autor: pexels

Więcej mszy w polskich kościołach! Lockdown ich nie dotyczy? Nie uwierzysz, jak się tłumaczą!

2020-12-23 7:41

Kościół w Polsce zwiększy liczbę odprawianych mszy! Przez koronawirusa w Polsce i lockdown coraz więcej miejsc zostaje zamkniętych lub objętych obostrzeniami. Jednak Kościół nie musi się najwyraźniej obawiać pandemii COVID-19, wręcz przeciwnie! Episkopat Polski właśnie wydał apel do księży, aby ci w kościołach i kaplicach odprawiali więcej mszy, począwszy już od świąt Bożego Narodzenia, czyli popularnej w Polsce "Pasterki".

Dwie Pasterki po Wigilii? To możliwe! Księża w Polsce zostali poproszeni, by odprawiać więcej mszy. Zezwoleń mogą udzielić im biskupi diecezjalni. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która dała zgodę biskupom na więcej mszy, tłumaczy się... pandemią Koronawirusa.

- Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zaapelowała, by w tych kościołach i kaplicach, gdzie byłoby to możliwe, zwiększyć liczbę odprawianych mszy św. w wyżej wymienionych dniach. Pozwoliłoby to uczestniczyć w eucharystii większej liczbie wiernych w tych wyjątkowo ważnych dla katolików świętach - napisano w oficjalnym komunikacie.

SZOK! Księża chcą WIĘCEJ PIENIĘDZY przez KORONAWIRUSA. Ile włożyć do koperty? Kolęda 2021

Chodzi o daty 25 grudnia (tzw. Pasterka) oraz 1 i 6 stycznia. To właśnie wtedy księża będą mogli odprawić zamiast trzech mszy dodatkową czwartą. Jak zauważa Portal Samorządowy, z takiego rozwiązania chętnie skorzystają warszawskie kościoły. W sanktuarium Matki Bożej z Lourdes odbędą się aż TRZY Pasterki o godz. 20.00, 22.00 i 24.00. W sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach jedna msza św. będzie o godz. 22.00, a druga o 24.00, a np. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników i w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie Pasterka będzie celebrowana o godz. 21.00 i o północy.

ZOBACZ: Antoni Macierewicz - amant PRL uciekał karawanem! Tak żył kiedyś polityk PiS [ZDJĘCIA]

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze