Co można mieć w Olsztynie za 9000 zł?

i

Autor: Marcin Smulczyński 3947 dm3 LPG, uśredniając ceny na olsztyńskich stacjach paliw.

Będzie znowu drożej. Stacje benzynowe podnoszą ceny

2019-02-11 7:15

Kierowcy w Polsce nie mają łatwego życia. Jeśli nie są zasypywani kolejnymi, rządowymi opłatami, to ich kieszenie skutecznie opróżniane są przez wysokie ceny paliw. Najbliższy tydzień znowu przyniesie podwyżki cen ropy naftowej.

Według branżowego portalu e-petrol.pl, w dniach od 11 do 17 lutego 2019 roku polscy kierowcy mogą spodziewać się niewielkich podwyżek cen na stacjach benzynowych.

- W najbliższym tygodniu na części stacji możemy zaobserwować minimalne korekty w górę, ale bez znaczącego wzrostu średnich cen w skali kraju – oceniają, cytowani przez Business Insider, Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex.

Prognozy cen wyglądają następująco - Benzyna Pb98 za 5,06-5,14 zł/l, Pb95 za 4,75-4,86 złl/l, olej napędowy ON za 4,98-5,10 zł/l, autogaz LPG za 2,14-2,20 zł/l.

Podwyżki mają być związane – jak to zwykle bywa – z sytuacją geopolityczną na świecie. Chodzi m.in. o wojnę handlową USA i Chin, a także kryzys w Wenezueli.

- U wybrzeży USA zgodnie z informacjami Reutersa czeka ponad 7 mln bbl wenezuelskiej ropy ponieważ klienci nie wiedza jak i komu za tę ropę zapłacić. Zgodnie z nałożonymi amerykańskimi sankcjami pieniądze za ropę kupioną od wenezuelskiej firmy naftowej PDVSA mają trafiać na specjalny rachunek powierniczy a stamtąd na konta popieranego przez USA, nowego prezydenta Wenezueli. Problem w tym, że rachunki te jeszcze nie istnieją – twierdzi BM Reflex.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze