Obniżka VAT na żywność jest niewystarczająca

i

Autor: SHUTTERSTOCK Obniżka VAT na żywność jest niewystarczająca

Biedronka, Lidl i Aldi otwarte w niedziele niehandlowe. Zakupy zrobisz w dwóch województwach

2022-03-04 21:08

W związku z wojną na Ukrainie i napływem tysięcy uchodźców, w najbliższą niedzielę niehandlową 6.03. sklepy Biedronki, Aldi i Lidla będą otwarte w województwach lubelskim i podkarpackim. Wiele podstawowych produktów będzie w nich można będzie kupić w obniżonej cenie.

Biedronka przekazała, że w najbliższą niedzielę 6.3. otworzy 300 swoich sklepów w województwach podkarpackim i lubelskim. - "W dwóch aktualnie najbardziej newralgicznych regionach kraju będzie można zaopatrzyć się m.in. w niezbędne produkty pierwszej potrzeby" – podano w komunikacie sieci. Dodatkowo w związku z napływem uchodźców z Ukrainy do Polski Biedronka obniżyła 1 marca ceny części produktów w swoich sklepach znajdujących się przy granicy polsko-ukraińskiej. Ceny niemal 50 najważniejszych artykułów żywnościowych i higienicznych zostały obniżone o 30 proc., a pieczywa - o 60 proc.

Swoje sklepy otworzy też sieć Aldi. - "By umożliwić płynność zakupów wszystkie sklepy Aldi w województwach przygranicznych będą otwarte także w niehandlowe niedziele od 10:00 do 17:30, począwszy od najbliższej niedzieli 6 marca" - informuje biuro prasowe. Aldi przekazał również, że od 2 marca klienci z województw lubelskiego i podkarpackiego mogą kupić ponad 1200 produktów z różnych kategorii w obniżonych cenach. Ceny najczęściej kupowanych produktów spożywczych obniżono o maksymalnie 25 proc., a produktów z kategorii odzież, tekstylia domowe o 30 proc.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Putin musi skończyć jak Hitler

Sklepy w województwach lubelskim i podkarpackim w niedziele niehandlowe otworzy również Lidl. Sieć wyjaśniła, że ma to "ułatwić dokonywanie zakupów" m.in. na potrzeby uciekających przed wojną ludzi z Ukrainy - podaje serwis Wiadomości Handlowe. Ponadto od 3 marca część asortymentu, w tym makaron, ryż, pieczywo, wędliny, owoce i warzywa oraz produkty dla niemowląt i artykuły higieniczne w sklepach przygranicznych, została przeceniona o 30 proc.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze