Wiedźmin 3

i

Autor: East News/STANISLAW KOWALCZUK CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

Rosjanie i Białorusini bez… Wiedźmina! CD Projekt wstrzymuje sprzedaż

2022-03-04 11:41

CD Project Red zawiesza sprzedaż swoich produktów w Rosji i Białorusi. Spółka zawiesza również dystrybucję gier na platformie gog.com - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie. "Szacuje, że przybliżony łączny udział Rosji i Białorusi w sprzedaży produktów CD Projekt oraz w przychodach ze sprzedaży w segmencie GOG.COM w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosił odpowiednio 5,4 proc. i 3,7 proc." - przypomniał CD Projekt

Polskie spółki CD Projekt i Bloober Team poinformowały o wstrzymaniu sprzedaży swoich produkcji na terenie Rosji i Białorusi. To wyraz wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, zmagających się z rosyjską inwazją. Krakowskie studio Bloober Team odpowiedzialne m.in. za produkcje gier "Layers of Fear", "Observer", "Blair Witch" i "The Medium" zablokowało sprzedaż swoich tytułów na terytorium Rosji i sprzymierzonej z nią Białorusi na wszystkich dostępnych platformach do grania.

CD Projekt ujawnił, że zamierza wstrzymać sprzedaż fizycznych i cyfrowych kopii swoich gier na terenie Rosji i Białorusi. Ma też zablokować dystrybucję wszystkich tytułów dostępnych na platformie GOG.

Również biznes ogranicza działalność w Rosji i odcina ją od środków potrzebnych do prowadzenia wojny. Zdecydował się na to między innym Apple czy Boeing.

Lublin solidarny z Ukrainą

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

Ukraiński Państwowy Inspektorat Regulacji Energetyki Jądrowej poinformował, że ostrzelana w czwartek elektrownia jądrowa w Enerhodarze została zajęta przez rosyjskie siły wojskowe.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze