Zdalne zajęcia w bólach wracają do krakowskich szkół podstawowych. Nauczyciele i rodzice skarżą się na chaos

i

Autor: Tomasz Kawka/East News Resort bierze się za nauczycieli. Nie będzie trzech miesięcy wolnego

Bon dla nauczycieli na pracę zdalną. Ile dostaną nauczyciele?

2020-11-04 14:29

Koronawirus w Polsce szaleje. Od poniedziałku wszystkie szkoły w Polsce przechodzą na system zdalny. Aby ułatwić pracę zdalną nauczycielom, rząd proponuje belfrom bon na zakup niezbędnego sprzętu. Kwota może wystarczyć tylko na skromne zakupy.

Koronawirus szaleje w naszym kraju. W środę padł kolejny rekord zakażeń. Od najbliższego poniedziałku 9 listopada do końca miesiąca wszystkie szkoły w Polsce będą funkcjonowały w trybie zdalnym. Wszystkie dzieci będą edukować się w takim systemie jak to miało miejsce wiosną. Jednak nauczanie zdalne wiąże się z przejściem w pełni na korzystanie z nowych technologii. By nauczyciele mogli prowadzić zajęcia szkolne w sposób jak najlepszy, by mogli przekazywać wiedzę on-line, muszą zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Nie jest tajemnicą, że podczas wiosennego lockdownu wielu belfrów korzystało z prywatnych urządzeń. Teraz mają dostać bony na kwotę 500 zł. Za te pieniądze każdy nauczyciel będzie mógł kupić sobie niezbędne narzędzia do prazy zdalnej jak np. kamerki, głośniki, lepsza klawiatura itp. O tym, jak bony będą dystrybuowane, gdzie będą mogły być realizowane, ma jak najszybciej ustalić i ogłosić ministerstwo edukacji i nauki.

Z pandemią koronawirusa walczymy od marca. Każdego dnia przybywa zakażonych. Tylko w środę 4 listopada mamy niemal 25 tys. nowych zakażeń. Jedynym sposobem na walkę z pandemią jest izolacja. Dlatego też zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich szkół. Pamiętajmy, by nie wychodzić z domu bez potrzeby. A kiedy jest taka konieczność, to pamiętajmy o zasadzie DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. To są bardzo ważne zasady.

Zobacz: Lockdown w Polsce. Szczegóły

Gen. Skrzypczak: Stan wyjątkowy jest konieczny! Pandemia i protesty wymykają się spod kontroli [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze