Bon turystyczny 500 plus. Czy można go wykorzystać w ferie zimowe?

2020-08-06 12:05 Monika Szaniawska
Ferie zimowe 2020.
Autor: pixabay.com Jak radomianie planują spędzićzimowe ferie?

Bon turystyczny 500 plus jest świadczeniem, z którego Polacy mogą korzystać od 1 sierpnia. To dzięki niemu rodzice otrzymają po 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na wypoczynek. Ale czy trzeba się spieszyć z wykorzystaniem świadczenia, jeśli wakacje już odbyliśmy? Sprawdź, kiedy należy wykorzystać bon i czy można nim opłacić ferie zimowe.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki pandemią koronawirusa. Świadczenie to wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Świadczenie cieszy się ogromną popularnością. W ciągu dwóch dni polskie rodziny złożyły już ponad 140 tys. wniosków na łączną kwotę przekraczającą 122 mln zł. Co ważne, bon na 500 zł będzie ważny aż do 31 marca 2022 r., dlatego nie trzeba się spieszyć z jego wykorzystaniem. 500 zł można wykorzystać na wypoczynek zarówno letni, jak i zimowy.

ZOBACZ TEŻ: Darmowe szczepienia przeciw grypie? Będzie wniosek

Za pośrednictwem bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Można go wykorzystać na wakacje, ferie, wycieczki szkolne, campingi czy zielone szkoły. W środę Polska Organizacja Turystyczna poinformowała, że lista podmiotów biorących udział w programie Polski Bon Turystyczny wzrosła do blisko 11,5 tysiąca. Gdzie więc można wykorzystać 500 zł na wakacje? W sobotę udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku. 16-cyfrowy numer, który otrzymamy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez nas numer telefonu lub adres poczty elektronicznej okazujemy podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu

SPRAWDŹ TAKŻE: Zakupy 2020. Jakich internetowych sklepów jest w Polsce najwięcej?

Najnowsze