Bon turystyczny/wakacje

i

Autor: materiały prasowe Bon turystyczny/wakacje

Bon turystyczny zaczyna działać! Jak skorzystać?

2020-07-31 16:42

Z piątku (31 lipca) na sobotę (1 sierpnia) będzie można aktywować bon turystyczny, czyli wakacyjny dodatek w wysokości 500 zł na dziecko. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

Bony turystyczne już są! Rodzice mogą dostać i wykorzystać środki w wysokości 500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowych 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Uzyskanie środków możliwe jest po założeniu profilu na PUE ZUS, w którym można kilkoma kliknięciami aktywować bon.

- Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W sobotę na PUE ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu. Założenie profilu na Platformie jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut.  Można to zrobić m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje na temat tego, w jaki sposób założyć profil są dostępne na naszej stronie internetowej. Pomocą służą również pracownicy ZUS w placówkach w całym kraju – wyjaśnia prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Jeżeli proces przebiegnie prawidłowo, użytkownik otrzyma mailem kod obsługi płatności. Będzie on też dostępny na Twoim profilu na PUE ZUS.

- Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez POT. Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, dostępna będzie na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel - przypomina Ministerstwo Rozwoju.

ZOBACZ TEŻBon turystyczny 2020: Jak dostać pieniądze na wakacje?

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Bon nie ma limitu liczby płatności. Można z niego korzystać tak długo, aż wyczerpie się środki. Bony będą ważne aż do 31 marca 2022 r. Warto pamiętać, że pieniądze nie są przyznawane "do ręki". Wszystko przebiega bezgotówkowo. Jak wygląda płatność?

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, podasz osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną kod obsługi płatności przypisany do Twojego bonu. A następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który dostaniesz SMS-em. W przypadku opłat przekraczających limit dostępnych środków, opłatę można uzupełnić własnymi pieniędzmi.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze